1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum karşıtlarını tarihe gömecek 3 büyük Ethereum dalgası
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum karşıtlarını tarihe gömecek 3 büyük Ethereum dalgası

Ethereum karşıtlarını tarihe gömecek 3 büyük Ethereum dalgası
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ETH blockchain’inde yaşanacak olan 3 büyük Ethereum dalgası, Ethereum ayılarını tarihe gömebilir. Bu teknolojik yenilikler hem arz yönlü hem de talep yönlü önemli sonuçlar doğurması bekleniyor.


3 büyük Ethereum dalgası

Etheruem 2020 yılına 130 dolardan merhaba dedi ve Şubat ayının ortalarında 290 dolara kadar çıktı. Bu tarihten sonra patlak veren Covid-19 virüsü kaynaklı küresel pandemi birçok finansal varlıkla beraber Ethereum’un performansını da olumsuz etkiledi ve Ether fiyatları 100 dolara kadar geriledi. Bu krizi Ethereum, geleneksel finansal araçlara nazaran hızlı biçimde atlattı. Yazının kaleme alındığı saatte 240 doların üstünde işlem görüyor.

Birçok analist, Ethereum ağında yaşanacak olan teknolojik güncellemeler ve altyapı çalışmaları nedeniyle Ethereum’un geleceğinden umutlu. Ethereum’u 3 önemli teknolojik değişim bekliyor: Katman 2 Ölçeklendirme Çözümleri (Layer 2 Scalling Solutions), Ethereum 2 ve Protokol 1559.

Katma 2 Ölçeklendirme Çözümleri

Katman 2 ölçeklendirme çözümü sayesinde blockchain üzerinde gerçekleştirilen işlemler 2’inci bir katmana taşınıyor. Bu işlem sayesinde Ethereum ağının daha hızlı ve ekonomik hale getirilmesi planlanıyor. Bilindiği üzere Ethereum blockchain’i birçok akıllı sözleşmeye, dApps’e, ERC-20 tokenları ve diğer tokenlara ev sahipliği yapıyor. Bu tokenlar içerisinde özellikle stabilcoin’ler, Ethereum ağını oldukça fazla meşgul ediyor. Kayman 2 ile Ethereum işlemleri daha hızlı tamamlanabilecek.

ethereum dalgası Ethereum karşıtlarını tarihe gömecek 3 büyük Ethereum dalgasıEthereum 2.0

Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum blockchain alanında ciddi bir değişime hazırlanıyor. Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum, PoW tipi madencilikten PoS tipi madenciliğe geçiyor. Ethereum 2.0 güncellemesi ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki haber linkimize göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

1559 Protokolü

Bu protokol sayesinde Ethereum üzerinden gerçekleştirilen ödemeler ve fon transferlerinden alınan ücretler ciddi biçimde düşürülecek. Bu sayede Ethereum kullanımının arttırılması bekleniyor.

Yukarıdaki gelişmelerden ötürü oldukça yüksek Ethereum fiyat tahmininde bulunan analistler var. Bu fiyat tahminleri için aşağıdaki haber linkine göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.