fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum ilk kez Bitcoin’i geçti!

Ethereum ilk kez Bitcoin’i geçti!

Ethereum ilk kez Bitcoin’i geçti!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ilk kez bunu yapıyor! ETH fiyatı son birkaç gündür zirve üstüne zirve kaydederken; ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı!

Opsiyon piyasasında Ethereum ilk kez Bitcoin’i geçti!

En büyük kripto para opsiyon platformu Deribit’te, pazartesi günü alışılmadık bir trend yaşandı: Ethereum ilk kez Bitcoin’i geçti!

Kripto türev borsası, Twitter üzerinden Ethereum opsiyon piyasası işlemlerinde inanılmaz bir artış olduğunu ve Ethereum (ETH) opsiyon işlem hacminin ilk kez, Bitcoin opsiyonlarının* işlem hacmini geçtiğini açıkladı.

https://twitter.com/DeribitExchange/status/1389387047622877190?s=20

Bitcoin opsiyonlarının toplam işlem hacmi pazartesi günü 879,5 milyon dolar iken; Ethereum’unki 1,32 milyar dolar olarak kaydedildi.

ethereum ilk Ethereum ilk kez Bitcoin'i geçti!

(*Opsiyonlar, yatırımcılara belirli bir süre içinde belirli bir fiyattan dayanak bir varlığı alma veya satma fırsatı sunan türev sözleşmeleridir.)

Deribit, ETH işlem hacminde yaşanan ve Bitcoin’i bile geride bırakan bu büyük değişim hakkında herhangi bir neden ortaya koymadı. Ancak muhtemelen son birkaç aydır, ETH’nin BTC’den önemli ölçüde daha iyi performans göstermesi etkili oldu.

Şöyle ki; ETH’nin fiyatı geçen yıldan bu yana %1.400‘den fazla yükselirken, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık %550 arttı.

ethereum ilk Ethereum ilk kez Bitcoin'i geçti!

Bununla birlikte aylık bazda, Deribit’teki BTC opsiyonlarının işlem hacmi ETH opsiyonlarından dört kat daha fazla.

Nisan ayında borsa, BTC opsiyonlarında yaklaşık 33 milyar dolarlık işlem hacmi kaydederken, ETH opsiyonlarında ise yaklaşık 8 milyar dolara ulaştı. Bu arada The Block verilerine göre, Deribit %85’in üzerinde pazar payına sahip olan en büyük Bitcoin opsiyon borsasıdır.

Sonuç olarak; Ethereum ağı üzerinde oluşturulan DeFi coinlerinin yükselişi ve borsalardan çekilen Ethereum miktarındaki artış ile birlikte, opsiyon işlemlerindeki artan işlem hacmi, bir sonraki fiyat hareketinin boyutunu inanılmaz ölçüde etkileyebilir.

ethereum ilk Ethereum ilk kez Bitcoin'i geçti!

Bitcoin şu anda yaklaşık 56.000$ ‘dan; ETH ise, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.325$’dan işlem görüyor. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: