1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ethereum’u dipten almak için doğru zaman mı?

Ethereum’u dipten almak için doğru zaman mı?

Ethereum’u dipten almak için doğru zaman mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası Fed tutanaklarının açıklanması ile büyük bir düşüş yaşadı. Ethereum %10’dan fazla değer kaybetti. Bu düşüş bir alım fırsatı mı? Detaylar haberimizde.

Piyasadaki düşüş Ethereum için alım fırsatı mı?

Fed’in açıklanan toplantı tutanaklarında faiz artışının beklenenden daha erken olabileceği sinyali kripto para piyasasında büyük bir düzeltmeye neden oldu. İlk 10’daki kripto paraların tamamı %10’a yakın değer kaybetti. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,398 dolardan işlem gören Ethereum (ETH), son 24 saat içerisinde değerinin %10,68’ini kaybetti. Altcoinlerin lideri uzun bir sürenin ardından 3,500 doların altına geriledi.

Ethereum günlük grafik

ethereum

Bu fiyat Ether için alım fırsatı mı? Ethereum’un altı yıllık ticaret geçmişi boyunca yıldız getirileri göz önüne alındığında kolay cevap her zaman düşüşleri satın almak gerektiği olmuştur. Ethereum, 2016 yılından bu yana her ocak ayında %35 ve üzerinde getiri sağladı.

  • Ocak 2016: %148
  • Ocak 2017: %35
  • Ocak 2018: %48
  • Ocak 2019: %20
  • Ocak 2020: %39
  • Ocak 2021: %78

Ethereum, bu yılın ocak ayına düşüşle başladı. Ancak Etherum yalnızca bu veri ile değerlendirilemeyecek kadar önemli bir proje ve bu yıl Ethereum 2.0’a geçişin tamamlanması bekleniyor. Hisse kanıtı protokollerine geçiş tamamlandığında Ether, daha deflasyonist bir varlık haline gelecek. Bu da Ethereum’un değerinin artacağı anlamı taşıyor. Ethereum, binlerce merkezi olmayan uygulamayı besleyen bir platform. Ethereum 2.0’a geçiş ağın üzerinde çalışan diğer uygulamaları da daha verimli hale getirecek.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Ethereum, akıllı sözleşmelerin ve diğer blok zincir temelli uygulamaların kalbinde yer alıyor. Ethereum ağında işlem gören kriptoya dayanan pazar yerleri, borsalar, oyunlar ve diğer merkezi olmayan finans platformları gibi 3,000’den fazla proje bulunuyor. Bu Ethereum’u iyi bir yere konumlandırıyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

ETH, 16 Kasım 2021’de 4,897 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Bu günkü değeri 16 Kasım’daki en yüksek değerinde %30 daha düşük. Bu düşüş korkutucu mu? Pek sayılmaz. Çünkü kripto piyasası 2018’de yaşadığı büyük çöküşü bile atlattı. Ethereum için gelecek adına görünüm güçlü ancak bu veriler kripto paranın bundan sonra da dik düşüşler yaşamayacağı anlamı taşımıyor.

Teknik indikatörlerden MACD ve RSI anlık olarak bir ayı egemenliğini gösteriyor. Ethereum fiyatı son düşüşten sonra 3,400 dolar bölgesinde yeni destek tabanı oluşturmaya çalışıyor. Gelecek adına konuşacak olursak Ethereum, bugüne kadar gerçekleştirdiği yenilikler ile iyi bir yatırım olma özelliğini koruyor. Birçok analiste göre Ethereum’un bu seviyeleri yatırımcılara alım için bir fırsat sunuyor.

 

Kaynak