1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum her geçen gün daha çok ilgiyi üzerine çekiyor! Peki neden?

Ethereum her geçen gün daha çok ilgiyi üzerine çekiyor! Peki neden?

Ethereum her geçen gün daha çok ilgiyi üzerine çekiyor! Peki neden?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum güç kazanmaya devam ediyor. Tüm baskı ve olumsuzluklara rağmen yatırımcıların yönlenmesi  sürekli büyüyen Ethereum üzerine.

Blockchain araştırmacısına göre ethereum ihraç oranı  düşüyor , İşte Nedeni!

Bir blockchain araştırmacısına göre, Ethereum’un günlük ihraç oranı bu hafta ilk kez Bitcoin’in altına düştü.

Blockchain istihbarat firması IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro, Ethereum’un (ETH) net enflasyonunun, bu hafta ortasında Bitcoin’in yıllık %1,75’lik oranına kıyasla yıllık %1,11’e düştüğünü söyledi.

 

Outumuro ayrıca, Ethereum’un düşen ihraç oranının, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimine parasal bir prim verebileceğini ve potansiyel olarak varlığın, kullanıcıların olası satın alma gücü kaybı konusunda endişelenmesine gerek kalmadan zaman içinde değer iletilmesine izin verebileceğini söylüyor.

“Ether’in azalan ihracı, nasıl değerlendiğine dair soruları gündeme getiriyor. Daha önce petrole daha yakın olan ETH’nin değeri, kullanımıyla birlikte ileri doğru hareket etti. Artık ihracı kanıtlanabilir şekilde daha düşük (ve potansiyel olarak deflasyonist) olduğuna göre, BTC gibi bir parasal prim halinde gelişmesi muhtemel.”

 

Blok zinciri araştırmacısı, bir kısmı yakılan token miktarı  arttıığı için, karşılıksız token (NFT) çılgınlığının Ethereum’un düşen ihracına katkıda bulunduğunu ekliyor.

 

“NFT etkinliğindeki son artış, Ethereum ücretlerini ve bunlarla birlikte yakılan ETH miktarını önemli ölçüde artırdı. Bu, birkaç saat boyunca ihraç edilenden daha fazla ETH’nin yakılmasına neden oldu ve kısa sürelerde etkili bir şekilde deflasyonist hale geldi.”

 

Son olarak Outumuro, Ethereum üzerindeki deflasyonist baskıların ikinci en büyük kripto para biriminin bir değer deposu haline gelmesine yardımcı olacağını söylüyor.

 

“NFT’ler ve diğer uygulamalar Ethereum üzerinde büyümeye devam ettikçe, bu deflasyonist baskı yaratıyor ve Ether’in parasal primini güçlendiriyor. Sonuç olarak, bu, kullanıcıları ve sahiplerini, merkezi olmayan internetin değer deposu haline gelen ETH’ye yönlendiriyor.”

kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.