1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Borsalardaki stabil coin arzında dev rekor! Bitcoin için ne anlama geliyor?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Borsalardaki stabil coin arzında dev rekor! Bitcoin için ne anlama geliyor?

Borsalardaki stabil coin arzında dev rekor! Bitcoin için ne anlama geliyor?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Borsalardaki stabilcoin arzı 19.22 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı! Peki bu Bitcoin için ne analama geliyor?

Stabil coin arzındaki artış Bitcoin için yükseliş mi demek?

Popüler blockchain veri analiz firması CryptoQuant, 1,7 milyar dolarlık stable coinin kripto borsalarına taşındığını ve bunun yakın vadede bir yükseliş senaryosu anlamına gelebileceğini iddia ediyor.

On-chain analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju dün Twitter’da, son zamanlarda kripto borsalarına yaklaşık 2 milyar dolarlık stablecoinin taşındığını paylaştı.

Ayrıca CryptoQuant tarafından paylaşılan bir başka tweete göre ise, spot kripto platformlarındaki stabil coin arzı tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 19.22 milyar dolara yükseldi.

https://twitter.com/cryptoquant_com/status/1431076620031250438?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1431076620031250438%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fstablecoin-supply-on-exchanges-hits-1922-billion-ath-long-term-bullish-scenario-possible

Ju, bu verilerden yola çıkarak, uzun vadeli bir yükseliş senaryosunun devreye girebileceğini öngörüyor.

Borsalardaki stablecoin rezervleri 19.22 milyar ile yeni bir ATH’ye ulaştı!

CryptoQuant CEO’su ve platformun bir analisti tarafından paylaşılan veriler, son zamanlarda kripto borsalarına yaklaşık 1,7 milyar dolarlık stabil coin girişi olduğunu gösteriyor.

Bir önceki rekor, ocak ayı sonlarında kaydedilen tüm zamanların en yüksek değeri olan 4,19 milyar dolarlık iken; 19.22 milyar dolarlık yeni rekor, beş kat bir büyümeye karşılık geliyor.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1431173610408841216?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1431173610408841216%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fstablecoin-supply-on-exchanges-hits-1922-billion-ath-long-term-bullish-scenario-possible

Ju’ya göre burada devreye girebilecek iki senaryo var:

  1. Bu fonlar adeta, patlamaya hazır bir barut fıçısındaki kuru bir barut gibi. Ve şu anda yükselişte olan veya yakında yükselmesi beklenen Bitcoin, Ethereum, ADA ve diğer kripto para birimlerini ateşleyecek bir güce sahip olduğu için, burada, devreye girecek en güçlü senaryo yükseliş senaryosu olabilir.

 CryptoQuant CEO’su ve analist Jan Wuestenfeld de buna inanıyor. Bununla birlikte; bu artış, kripto piyasasında yaklaşan bir düşüşten önce kullanıcıların para çekebilmeleri için yapılan bir hazırlık olabileceği ihtimali de var.

Borsalardaki stabil coin arzında yaşanan bu artışın, özellikle Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük altcoinler için uzun vadeli bir yükseliş senaryosu anlamına geldiğini düşünüyor. 

Analistler ikiye bölündü: Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?

Bu arada KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi; Tether (USDT)’den sonra en popüler ikinci stablecoin olan USDC’nin yayıncıları, USDC rezerv fonlarının eylül ayından itibaren yalnızca nakit ve kısa vadeli ABD devlet hazine bonolarında tutulacağını açıkladı. 

Açıklama, Coinbase başkanı ve COO’su Emilie Choi tarafından yapıldı. USDC, Circle ve Centre tarafından ortak yayınlandı.

Choi’ye göre USDC’nin yatırım stratejisindeki değişiklikler, eylül ayında sona ermeyecek; farklı stratejilerle devam edecek.

Şu anda, regülasyonlara tabi olan piyasadaki en büyük stablecoin olan USD Coin, 27.055.019.013$’lık bir piyasa değeri ile CoinMarketCap sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor.

65.545.782,242$ ile iki kattan fazla bir kapitalizasyona sahip olan Tether (USDT) ise, beşinci sırada yer alıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.