fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistlerden düzeltme sonrası son Bitcoin yorumları

Analistlerden düzeltme sonrası son Bitcoin yorumları

Analistlerden düzeltme sonrası son Bitcoin yorumları
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa analistleri, 50.000 doların ardından gelen düzeltmeyi değerlendiriyor. Bitcoin’in son düzeltmesi, yatırımcıları endişelendirmeli mi? İşte son Bitcoin yorumları…

Olumlu – olumsuz son Bitcoin yorumları

Dünyanın en büyük dijital para birimi, beş gün önce 50.000 dolara ulaştığından beri, bu seviyenin altında hareket ediyor.

Yatırımcılar, 50.000 doların üzerinde bir kırılma bekliyorlardı ve bu seviyeye ulaşmasına rağmen, Bitcoin kısa bir süre sonra ivme kaybetti. Ve 50.000$’ın üzerinde kalmayı başaramadı!

son bitcoin yorumları Analistlerden düzeltme sonrası son Bitcoin yorumları
BTCUSD Grafiği – Kaynak: TradingView

(Yazımız yayına hazırladığımız sırada Bitcoin, 48.500 dolar civarında yatay hareket ediyor.)

Bitcoin fiyatı ne olur?

Twitter’da kripto topluluğu, piyasanın nereye gittiği konusunda objektif düşüncelerini dile getiriyor.

Esasen şu ana kadar, bazı analistler piyasanın düşüş eğilimine girebileceğini iddia ederken, bir kısmı endişelenecek bir durum olmadığını söylüyor. Ve dahası son düşüşün sağlıklı bir düzeltme olduğuna ve hala yükseliş olasılığının yüksek olduğuna inanıyorlar. 

Dolayısıyla Twitter topluluğunun piyasa hakkındaki duyguları da oldukça karışık. 

Örneğin; geçtiğimiz günlerde popüler bir Bitcoin yatırımcısı ve eleştirmeni olan CrypoWhale, Bitcoin’in 50.000 dolara yükselişinin geçici olduğunu; çünkü yükselişin bir “ölü kedi sıçraması”olacağını iddia eden bir dizi tweet paylaştı.

Benzer şekilde, meşhur bollinger bantlarının yaratıcısı olan John Bollinger, Bitcoin yatırımcılarını tetikte olmaları ve vaktinden önce kar elde etmeleri konusunda uyardı.

Analistlerden düzeltme sonrası son Bitcoin yorumları

Peki 50.000 doların altındaki düşüş, yaklaşan ayı piyasasına mı işaret? Bitcoin’in son düzeltmesi, bizi endişelendirmeli mi?

Yukarıdaki analistlerin olumsuz tahminlerine rağmen, bazı analistler, yeşil mumların kırmızı mumları gölgede bırakacağı konusunda oldukça emin.

Örneğin; popüler ekonomist ve teknik analist Michaël Van De Poppe, yatırımcılara son düşüşün bir ayı piyasası anlamına gelmediğini hatırlatıyor.

 

“Açıkçası yaşadıklarımız bir ayı piyasası değil; ancak genel kanı, duyguların gidişatı etkileyebileceği yönünde.

Özellikle, Bitcoin 44 bin dolara veya potansiyel olarak 42 bin dolara doğru bir düzeltme yaparsa, işte o zaman uzun bir ayı döngüsü devreye girmeye başlayacak.

Eğer öyle olursa; dip yakındır.”

Analist Adrian Zduńczyk tarafından dile getirilen ve yaygın olarak paylaşılan bir başka düşünce ise şöyle; düzeltme kesinlikle normal, ancak Bitcoin’in son aylardaki güçlü toparlanma patternleri nedeniyle FUD artıyor.

“Doğrudan 50 bin dolara kadar olan bu düzeltme mantıklı ve sağlıklı görünüyor. Tek sorun, o kadar güçlü bir iyileşmeyle şımartıldık ki, şimdi insanlar sadece yukarıya bakıyor. Sanırım bazıları, zayıf elleri böyle sarstığımızı unuttu.”

Son olarak; BitcoinMagazine yazarı Dylan LeClair, son yükselişin bir ölü kedi sıçrayışı olmadığı, aksine büyük bir boğa koşusunun başlangıcı olduğu konusunda ısrar ediyor. Ve iddialarını desteklemek için de şu temel faktörleri örnek gösteriyor:

“Piyasa güvensizlik aşamasında görünüyor.

Fonlama oranı orta seviyede ve olumlu. Ancak kesinlikle BTC’nin ilk 50k’ya ulaştığındaki kadar fazla kaldıraç kullanan yok.

Bu ralliyi yürüten şey, spot BTC akümülasyonu ”

Birçok faktörün yanı sıra, uzun vadeli Bitcoin sahipleri tarafından tutulan arzın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının da pazarın uzun vadede kazanımları koruması üzerinde etkili olduğunu ekliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: