fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. “Ethereum hakimiyeti, iki sebeple Bitcoin’i geçebilir!

“Ethereum hakimiyeti, iki sebeple Bitcoin’i geçebilir!

“Ethereum hakimiyeti, iki sebeple Bitcoin’i geçebilir!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir blockchain ve kripto para analiz platformunun kurucusuna göre, Ethereum hakimiyeti, Bitcoin’i geçebilir!

Ethereum hakimiyeti neden yükselecek?

Blockchain ve kripto analiz platformu CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, yakın vadeli piyasa trendleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ünlü kurucu, kurumsal bir yatırım ürünü olarak Ethereum‘un geleceği hakkındaki düşüncelerini dile getirirken, oldukça iddialı tahminlerde bulundu:

“Ethereum, piyasa hakimiyetinde Bitcoin’in yerini alabilir!”

CryptoQuant CEO’su Wu Blockchain’e verdiği son röportajında, kripto para piyasasındaki son trendler hakkındaki düşüncelerini ve beklentilerini dile getirdi.

Ayrıca Ethereum’un geleceği ve merakla beklenen EIP-1559 Ethereum güncellemesi üzerine konuştu. CryptoQuant CEO’su, EIP-1559 güncellemesinin Ethereum’da yeni bir çığır açacağına ve projenin ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve merkeziyetsizliğini geliştireceğine inanıyor.

"Ethereum hakimiyeti, iki sebeple Bitcoin'i geçebilir!

Esasen Ki Young’un endişesi, özellikle DeFi hizmetlerinin ve NFT’lerin popülaritesindeki büyük artıştan sonra ağda ortaya çıkan makul olmayan yüksek ücretlerdi. Bu güncelleme ile birlikte bu sorun da büyük ölçüde ortadan kaldırılmış olacak.

Ayrıca Ethereum ve DeFi’nin geleceği hakkında sorulan bir soruyu yanıtlayan ünlü kurucu, Ethereum’un kurumsal yatırımlar yardımıyla uzun vadede Bitcoin’in piyasa değerini geçme şansı olduğunu söyledi. Bitcoin zaten kurumlardan büyük destek alıyor ve dolayısıyla böyle bir açılım Ethereum’un piyasa hakimiyeti üzerinde önemli ölçüde bir artış başlatabilir.

Ancak Ki Young, Goldman Sachs ve Fidelity gibi büyük yatırım şirketleriyle yakın zamanda bir araya geldiğini ve bu şirket yönetimlerinin Ethereum ve DeFi teknolojilerine hala tam olarak aşina olmadığını söyledi. 

Tabi bu da merkezsiz çözümlerin ve Ethereum’un kurumsal olarak benimsenmesinin önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleşmeyeceği anlamına gelebilir.

ethereum hakimiyeti "Ethereum hakimiyeti, iki sebeple Bitcoin'i geçebilir!
CryptoQuant Grafiği – Kaynak: Wu Blockchain

Ki Young, piyasanın mevcut durumuyla ilgili bir soruya yanıt olarak, “Piyasanın hala düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyorum” dedi. Buna gerekçe olarak ise, borsalara yatırılan BTC miktarını ifade eden Borsa Balina Oranı (Exchange Whale Ratio) indikatörünü gösterdi.

Nitekim borsalara giren büyük fonlar, genellikle fiyatlar üzerinde düşüşe yol açabilecek potansiyel bir satış baskısına işaret eder.

CryptoQuant CEO’su, son bir buçuk ayda yaşanan %40’lık fiyat artışına rağmen, Bitcoin’in şu anda bir ayı piyasasına doğru ilerlediğine inandığını ve bu yüzden de mevcut piyasada bir trader olarak, şimdilik herhangi bir kripto parayı hodl etmeyeceğini söyledi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: