fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 572547 ₺ ETH : 43412 ₺ XRP : 10.299 ₺ LTC : 1980.9 ₺ USDT : 13.629 ₺ XLM : 3.485 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase, stratejik bir kripto para kuruluşunu daha satın aldı

Coinbase, stratejik bir kripto para kuruluşunu daha satın aldı

Coinbase, stratejik bir kripto para kuruluşunu daha satın aldı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase, stratejik bir kripto para kuruluşunu daha satın aldı. Bu kripto para sağlayıcı şirketi, 50’den fazla borsa ve cüzdan hizmetini API entegrasyonu ile bir araya getiriyor. Bunlar arasında Coinbase’in rakibi Kraken de var.


Coinbase, stratejik bir kripto para kuruluşu Zabo’yu satın aldı

Nasdaq’da listelenen kripto para borsası Coinbase, yeni şirket alımlarına devam ediyor. Şimdi de kripto para birimleri ile ilgili veriler sağlayan Zabo’yu satın aldı

Çarşamba günü yapılan duyuruya göre, Coinbase’in Zabo’yu alma süreci başladı. Zabo, Coinbase’in rakibi Kraken de dahil olmak üzere büyük kripto borsaları ve cüzdanları ile veri entegrasyon hizmetleri sunan Dallas merkezli bir kripto para kuruluşu. Henüz bu satış işleminin ne kadara yapıldığı açıklanmadı.

2018 yılında kurulan Zabo, bir uygulama programlama arayüzü (API) aracılığıyla kripto varlıklarını önceden biçimlendirilmiş, standartlaştırılmış verilerde birleştirmek için çeşitli borsalardan ve cüzdanlardan kripto para hesaplarını bağlamak için teknoloji geliştiriyor. Özellikle sağladığı bu hizmetle kullanıcıların birkaç kripto adresinden bakiyeleri ve işlem geçmişlerini sorunsuz bir şekilde almasına olanak tanıyor.

Şirketin web sitesine göre, Zabo’nun API entegrasyonları, Coinbase’in rakibi Kraken, büyük blockchain cüzdanı Ledger, kripto ödeme platformu BitGo, kripto borsası FTX ve diğerleri dahil olmak üzere 50’den fazla kripto borsası ve cüzdan hizmetini içeriyor.

İlgili – Coinbase’de listelenen Harvest Finance (FARM) nedir? – Yüzde 200 yükseldi

Zabo kurucu ortağı Alex Treece, blog yayını üzerinden şöyle diyor:

“Son üç yılda, harika ekibimiz, müşterilerimiz, yatırımcılarımız ve ortaklarımızın yardımıyla, herhangi bir kripto borsası, cüzdan, protokol veya hesaba bağlanmak için dünyanın en güçlü aracı olarak Zabo API’yi kurmayı başardık.”

Alex Treece, buna ek olarak Coinbase’e katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyor. Ayrıca Coinbase’in kripto paraları ana akıma taşıma misyonunda lider kuruluşlardan olduğunu belirtiyor.

Geçen sene Zabo 2.5 milyon dolarlık fon toplamıştı. Bu fona yatırım yapanların başında girişim sermaye şirketi Moonshots Capital geliyordu. Zabo bununla müşterilerinin kripto para cüzdanlarını bankalara, aracı kurumlara, finans ve teknoloji uygulamalarına ve vergi yazılımlarına bağlama çalışmalarına devam ediyor.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, bu yıl farklı kuruluşları satın almaya devam ediyor. Bunlar arasında blockchain veri analiz platformu Skew, blockchain alt yapı platformu Bison Trails ve işlem geçekleştirme platformu Routefire de var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: