1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Elon Musk’a tokat gibi cevap!!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Elon Musk’a tokat gibi cevap!!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Elon Musk’a tokat gibi cevap!!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CNN’e konuşan Buterin kripto dünyasında yaşanan gelişmelere açık açık yanıt verirken, son günlerde çok konuşulan Elon Musk-Bitcoin polemiğine adeta kitabın ortasından giriş yaptı.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Elon Musk’a tokat gibi cevap!!

Kripto piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşte, şahsi olarak da büyük yara alan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, CNN’e verdiği mülakatta, piyasa çöküşünden endişe duymadığını söyledi.

Bu durumu daha önce de pek çok kez yaşadıklarını ifade eden Buterin, mevcut durumu, ne zaman patlayacağını bilmenin, tahmin etmenin zor olduğu bir baloncuğa benzetti. Vitalik, “Bundan aylar sonra da sona erebilir” önermesine devam etmeden önce, “Çoktan sona ermiş de olabilir,” diye de ekledi.

 

Şimdiye kadar böyle büyük kripto balonlarından, en az, üç tanesini gördük. Çoğu zaman, baloncukların sona ermesinin nedeni, bazı gelişmelerin teknolojik olarak hala o seviyede olmadığımızı ortaya koymasıdır.

Buterin’nin şahsi ETH adresi şu anda mevcut fiyatlardan 895 milyon dolar değerinde, toplam 325.000 ETH tutuyor. Bu değer, 12 Mayıs’ta ulaşılan 1.4 milyar dolardan yaklaşık %35 daha az.

 

Kripto kimsenin oyuncağı değil!!!!!

 

Buterin “Elon Etkisi (Elon effect)” durumunun sorulması üzerine ise, sorunun kripto alanı için yeni bir gelişme olduğunu ve Musk’ın etkisinin zamanla azalacağını söyledi.

 

Elon Musk’ın tweetleri, kripto alanı için çok yeni bir gelişme. [Bu süreci] geçen yıl ve bu yıl görüyoruz. Biraz çılgınlığın yaşanması beklenebilir bir durum. Ancak piyasanın dersini aldığını düşünüyorum. Elon sonsuza dek bu etkiye sahip olmayacak.

Kriptonun, 4 yıl önce olmamasına karşın, şimdi ana akıma hazır olduğunu hissedebiliyorum. Kripto oyuncak değil!!

 

Buterin özellikle Dogecoin meselesinde de Elon’ın kötü niyetli olmadığını düşünü de sözlerine ekledi.

Vatalik Buterin gibi kriptonun öncülerinin özellikle “Elon etkisi”ne karşı tavır almaları, kripto alanı için çok daha sağlık bir sürecin yaşanmasında hayati rol oynayabilir.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,635.17

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: