1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’un nereye gittiği ortaya çıktı!

Ethereum’un nereye gittiği ortaya çıktı!

Ethereum’un nereye gittiği ortaya çıktı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

On-Chain veri şirketi Glassnode Ethereum arzıyla ilgili çok önemli bir grafik paylaştı.

Ethereum’un nereye gittiği ortaya çıktı!

Blockchain içi veri analiz şirketi Glassnode kripto borsalarda bulunan ETH miktarının DeFi’de kilitli bulunanın yarısından dahi az olduğunu ortaya koyuyor.

DeFi protokollerinde kilitlenen ETH miktarı 2020’nin başından bu yana % 75 artarken, merkezi borsalarda tutulan Ether toplamı aynı dönemde % 30 düştü.

Ether, merkezsiz finans sözleşmelerine kilitlenme konusunda oldukça verimli bir yıl geçiriyor.

Glassnode, 7 Mayıs’ta Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerde depolanan Ether sayısını son 17 ayda merkezi borsalarda tutulan ETH sayısı ile karşılaştıran bir grafik paylaştı.

2020’nin başından bu yana, Ether’in merkezi borsalarda bulunan arz payı, kabaca % 17’den % 12’ye düşmüş durumda.

Aynı dönemde akıllı sözleşmelerde kilitlenen ETH arzı % 13’ten % 22,8’e yükselmiş durumda. Bu durum DeFi’nin, merkezi borsaların ETH trade karlarını azalttığını göstermesi açısından da önemli.

ethereum Ethereum'un nereye gittiği ortaya çıktı!
Glassnode ETH veri grafiği, Kırmızı hat borsalarda bulunan ETH miktarını, Mavi hat DeFi alanında kilitli bulunan ETH miktarını gösteriyor.

Kripto veri toplayıcısı DeFi Llama’dan elde edilen rakamlar, arzın yaklaşık % 9’una eşdeğer ETH’nin, Ethereum ana ağı dışındaki ağlar tarafından barındırılan akıllı sözleşmelerde kilitlendiğini gösteriyor.

DeFi Llama, 8,3 milyon coin veya dolaşımdaki Ether’in % 7’sinin Binance Smart Chain protokollerinde kilitlendiğini, 286.153 Ether veya arzın % 0.25’inin Solana’da olduğunu ve % 103.902 ETH’nin % 0.09’unun Avalanche’de olduğunu tahmin ediyor. Kabaca % 1,6 veya 2,8 milyon Ether, “diğer” ağlarda kilitlendi.

Ethereum’un 3.500 doların üzerindeki yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru çarpıcı bir şekilde yükselmesi, Bitcoin’i geçecek mi tartışmalarını yeniledi. Ether vadeli işlem hacimleri bu hafta BTC piyasalarını kısa bir süre geride bıraktı.

 

Canlı ETH fiyatı: $ 1,636.85

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: