fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum fiyatının Bitcoin’i geçeceği günler çok daha yakın

Ethereum fiyatının Bitcoin’i geçeceği günler çok daha yakın

Ethereum fiyatının Bitcoin’i geçeceği günler çok daha yakın
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoinist, Ethereum fiyatının beklenenden çok daha kısa sürede Bitcoin’i geçeceğini iddia ederek, bunun gerekçelerini bir makale üzerinden açıklıyor.


Ethereum fiyatının Bitcoin’i geçeceği günler çok daha yakın

Ethereum şu an Bitcoin’den sonra iki numaralı coin. Bitcoin severler, BTC’nin şimdiye kadarki en iyi coin olduğunu düşünüyor. Şimdilik haklı da olabilirler. ETH ise hızla popülerlik kazanıyor. Öyle görünüyor ki yeni yatırımcılar daha çok Ethereum’a akın ediyor.

Bunun başlıca sebebi Bitcoin trenini kaçırmış olduklarını düşünmek. Tabii ETH de daha ucuz olunca buradan kazançları çok olabilir düşüncesindeler.

Bitcoin hala fiyat açısından ETH’nin çok üstünde. Ancak kazanç olarak Ethereum artık Bitcoin’i geçti. BTC bir yıl içinde yüzde 245 yükseldi. Etehreum ise aynı dönemde yüzde 730 değer kazandı. Neredeyse Bitcoin’in kazançlarının üç katı. Bu da yatırımcıları Ethereum’a daha fazla para koymaya teşvik ediyor. ETH’den daha fazla kazanabilirler düşüncesiyle.

Piyasa değeri açısından Bitcoin hala lider ve şu an 1 trilyonun biraz üzerinde. Ama para dışında BTC birçok yönüyle geride kalıyor.

İlgili – Bitcoin ağı tepetaklak

Ethereum Blockchain ile Bitcoin Blockchain karşılaştırması

Bu iki blockchainin karşılaştırması büyük farkları ortaya koyuyor. Bitcoin blockchain temel olarak bir hesapların bir veri tabanı. Buna muhasebe defteri de diyebiliriz. Ancak Ethereum ise çok daha karmaşık bir yapıya sahip.

Ethereum ağında yapabileceğiniz şeyler Bitcoin’de mümkün değil.

Ethereum fiyatının Bitcoin’i geçeceği günler çok daha yakın

Bitcoin USDT fiyat grafiği Kaynak: TradingView.com

Ethereum blockchain bilgisayar kodları saklama özelliğine de sahip. Bunlara iyi bir örnek olarak akıllı sözleşmeleri gösterebiliriz.

DeFi de Ethereum blockchainin başka bir önemli uygulaması. DeFi, diğer uygulamaların ve para birimlerinin ETH ağında oluşturulmasına izin veriyor. Bu da ETH ağının birincil kullanım durumlarından başka şeyler yapmak için programlanabilir olduğu anlamına geliyor.

ETH 2.0 Bitcoin’in dengesini bozabilir

ETH 2.0’ın gelmesi ile ise birçok şey değişecek. “Proof of work”ten “proof of stake”e geçiş, Ethereum’un daha az enerji kullanacağı anlamına geliyor. Bununla da Ethereum madenciliğinin Bitcoin madenciliğinden yüzde 99 daha az enerji kullanacağı tahmin ediliyor.

Ethereum fiyatının Bitcoin’i geçeceği günler çok daha yakın

Ethereum fiyat grafiği Kaynak: TradingView.com

Son günlerde çok konuşulan gündemlerden biri de madenciliğin çevresel etkisi. Sonuçta gözler Bitcoin madenciliğinde.

ETH 2.0, daha hızlı işlemler ve diğer faktörler göz önüne alındığında ETH fiyatının BTC’yi geçme potansiyeli ortaya çıkıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: