1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. McAfee’nin ölümündeki gizem ve %700 değer kazanan kripto para

McAfee’nin ölümündeki gizem ve %700 değer kazanan kripto para

McAfee’nin ölümündeki gizem ve %700 değer kazanan kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li ünlü virüs yazılımcısı ve kripto para girişimcisi John McAfee geçtiğimiz günlerde İspanya’daki hücresinde ölü bulundu. İspanyol yetkililer McAfee’nin intihar ettiğini ileri sürdüler.


McAfee’nin ölümündeki gizem ve %700 değer kazanan kripto para

Hakkında çeşitli vergi kaçakçılığı suçlaması bulunan ünlü virüs programı yazılımcısı John McAfee, İspanya’da  göz altına alındı. İddialara göre McAfee, hücresinde kendini asarak hayatına son verdi. Ancak McAfee’nin kız arkadaşı McAfee’nin intihara meyilli olmadığını ve intihar edecek bir sebebinin olmadığını belirtti. Konuyla ilgili olarak ABD’nin derin devletinin McAfee’yi yeni bir Snowden olmadan ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

Ancak olayın gizemini arttıran gelişmeler yaşanıyor. McAfee ile ilişkilendirilen bir web sitesi ölümünün ardından kısa süreliğine faaliyete girdi ve web sitesinde bazı açıklamalar dikkat çekti. Özellikler aşağıda McAfee tarafından 2019 yılında paylaşılan tweet oldukça ilgi çekiciydi.

Kasım 2019’da paylaşılan tweet’te McAffee, ABD’li yetkililerden tehdit mesajları aldığı ve kendisini öldürmeye gelecekleri şeklinde paylaşımda bulunuyor. İlgili tweet’te McAfee kolundaki bir dövmeyi paylaşıyor. Dövmede Whackd ifadesi dikkat çekiyor.

Whackd McAfee’nin ölümündeki gizem ve %700 değer kazanan kripto para

Whackd isimli bir ERC20 token’ı 3 gün öncesine kadar 1 cent’in altında işlem görüyordu ve değeri 7 cent’i geçti.

Whackd McAfee’nin ölümündeki gizem ve %700 değer kazanan kripto para

Konuyla ilgili ilginç komplo teorileri ortada geziyor. Söz konusu kripto paranın gizemli internet sitesi ile beraber ortaya çıkması ve %700’ün üzerinde değer kazanması McAfee’nin “acil eylem planı” olarak sunuluyor. Yani McAfee’nin hayattayken “olur da başıma bir şey gelirse” planının olduğu ve ABD’nin derin devletine ait bazı bilgileri deşifre edeceği iddia ediliyor.

Lütfen Bkz: Dünyanın en zengin Bitcoin milyarderi öldü! Bitcoin’lere şimdi ne olacak?

Gizemli web sitesinde QAnon simgeleri de oldukça dikkat çekici idi. Q oluşumu ile en son ABD Başkanı Trump’ın seçim günü protestolarında karşılaşmıştık.

Whackd McAfee’nin ölümündeki gizem ve %700 değer kazanan kripto paraKaynak