Ethereum’un CEO’su olağanüstü düzeyde coin yakmaya hazırlanıyor! Nasıl?

binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un CEO’su Vitalik Buterin, kendisine ait olan milyarlarca SHIB coin’i yakmaya hazırlanıyor. Gelen olumlu haberlerin arsından SHIB, son hafta içerisinde yaklaşık %25 değer kazandı.


Ethereum’un CEO’su olağanüstü düzeyde coin yakmaya hazırlanıyor

Meme tokenlar arasında kıyasıya rekabet yaşanıyor. Dogecoin katili olarak piyasaya sürülen Shiba son günlerde ciddi bir ivme yakaladı. Shiba’nın yakaladığı ivme Elon Musk’ın da dikkatini çekmiş olacak ki Musk, Shiba’yı Vikings serisinin ünlü kahramanı Floki’ye benzetti.

Shiba token son dönemde ciddi bir iveme yakaladı. Aşağıdaki grafikte Shiba fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Son haftada yaşanan artış trendi dikkat çekiyor.

shiba burn Ethereum’un CEO’su olağanüstü düzeyde coin yakmaya hazırlanıyor! Nasıl?

Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, trilyonlarca adet SHIB coin’i yakara yok ettiğini açıkladı. Yaklaşık 420 trilyon adet SHIB token yandı bitti kül oldu. Yakılan SHIBA’ların değeri yaklaşık 6 milyar dolar. Buterin’in açıklamalarına göre yanan SHIBA’lar toplam Shiba portföyünün yaklaşık %90’ına denk geliyordu.

Lütfen Bkz: Polygon (MATIC) için bir iyi bir de kötü haberimiz var

SHIB’nin kurucusu, kripto paranın tanıtımını yaptığı ilk günlerde yüklü miktarda token’ın Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in hesabına gönderdi. Yani neredeyse dolaşımdaki tüm Shiba arzının yarısı Buterin’in oldu.

Vitalik Buterin ise Shiba’larının %90’ını Vitalik Buterin shibayakmayı kalan %10’unu ise bağışlamayı düşünüyor. Yakılan tokeları ise “ölü cüzdanlara” bir daha geri gelmemek üzere transfer edildi. Buterin kalan %10’luk Shiba’yı ise Hindistanlı sağlık kuruluşuna Covid-19 ile mücadelesine destek olmak için bağışta bulunacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum’un CEO’su olağanüstü düzeyde coin yakmaya hazırlanıyor! Nasıl?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.