1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polygon (MATIC) için bir iyi bir de kötü haberimiz var

Polygon (MATIC) için bir iyi bir de kötü haberimiz var

Polygon (MATIC) için bir iyi bir de kötü haberimiz var
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yenilenerek tekrardan yatırımcıların huzuruna çıkan Polygon (MATIC) hakkında iki önemli gelişme var. Gelişmelerden birisi pek de olumlu sayılabilecek bir haber değil.


Polygon (MATIC) için bir iyi bir de kötü haberimiz var

İlk önce iyi haberden başlayalım. Polygon, genel amaç kullanımına sahip yeni bir blockchain ağı geliştirdi. Yeni ağa Avail ismi verildi. Avail’in amacı ölçeklendirilebilir veri aktarımı gerçekleştirmek. Avail; blockchain’ler arası, kendi içerisinde ve offline bilgi aktarımı yapabilecek şekilde tasarlandı.

Polygon bu proje üzerinde 2020’den beri çalışıyordu. Sonunda çift katman Avail ağının testnet uygulamalarına başladı.

Ayrıca Ethereum ağında işlem gören PickleFinance isimli DeFi projesinin Polygon ağına taşındığı bildirildi.

Gelelim olumsuz haber. Polygon’ın DeFi stabilcoin projesi olan Safedollar ne yazık ki çöktü. Safedollar değerini sıfırladı. Yapılan değerlendirmede Safedollar ağındaki açıkları keşfeden kötü niyetli aktörler, bu açıkları istismar ederek haksız kazanç elde ettiler ve projenin çöküşüne zemin hazırladılar.

Lütfen Bkz: Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

Safedollar.fi adresine giren yatırımcıları değerinin sıfır olarak gördüler.

Safedollar  yönetiminden güvenlik açıkları konusunda soruşturma başlattıklarını ve soruşturmanın sona erene kadar ilgili kripto para üzerinden ticaret yapılmaması tavsiye edildi. Kimliği henüz tespit edilemeyen birileri tarafından 200 bin adet USDC ve 46 bin adet USDT’nin sistemden çalındığı ileri sürülüyor.

Yukarıda bahse konu olan gelişmelere Polygon fiyatları ciddi bir tepki göstermedi. Matic yazının kaleme alındığı saatte 1.12 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Polygon fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

polygon matic Polygon (MATIC) için bir iyi bir de kötü haberimiz var

Kaynak