Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. İran ve Fransa’dan ayrı ayrı önemli kripto para açılımları

İran ve Fransa’dan ayrı ayrı önemli kripto para açılımları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küresel anlamda kripto para piyasalarına yönelik önemli adımlar atılıyor. Bazı ülkelerden kısıtlayıcı haberler, bazılarından ise liberal haberler geliyor. İran ve Fransa’dan gelen önemli haberler var.


İran ve Fransa’dan ayrı ayrı önemli kripto para açılımları

Bitcoin ve kripto paralara yönelik ülkelerin aldıkları pozisyonlar oldukça farklılık gösteriyor. Genelde 3 tip politika karşımıza çıkıyor: Yasaklayıcı, aşırı liberal ve düzenleyici politikalar. Düzenleyici politikalar benimseyen ülkeler arasında Japonya ve İngiltere dikkat çekiyor. İngiltere dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e kapılarını kapattı. Japonya kapatabileceği yönde sinyaller veriyor. Çin ise malum olduğu üzere tüm kripto para faaliyetlerini yasaklıyor. El Salvador ve Paraguay gibi ülkeler ise oldukça liberal politikalar benimsemiş duruda.

Bitcoin ve kripto paralar konusunda sıkı politikalar uygulayan İran, Bitcoin madenciliği konusunda 30 lisans çıkarttı. Böylece 30 Bitcoin madencilik çiftliğine İran Ticaret Bakanlığı tarafından onay verilmiş oldu. Çin’in madencilik endüstrisinde oluşturduğu boşluk, İran yönetimini de cezbetmişe benziyor. Geçtiğimiz aylarda İran yönetimi, kaçak elektrik kullanarak Bitcoin madenciliği yapan işletmelere karşı oldukça sert önlemler almıştı.

Lütfen Bkz: Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

İran çeşitli bölgelerde olmak üzere lisanları farklı işletmelere dağıttı. Bu sayede ülkenin bazı bölgelerinde Bitcoin madenciliği yapılabilecek.

Fransa ise merkez bankası dijital para birimi için 21-24 Haziran tarihlerinde çeşitli denemeler gerçekleştirdi. Deneyler Fransa’nın resmi blockchain ağı olan OAT üzerinden yapıldı. Fransa merkez bankası görevlisi, yapılan deneylerde oldukça olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti. İlerleyen günlerde Fransa yeni testler de gerçekleştirecek.

Fransa 2021 yılının sonuna doğru pilot olarak seçilmiş bazı bölgelerde kademeli biçimde merkez bankası dijital para birimini kullanmayı planlıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.