1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünyanın en zengin Bitcoin milyarderi öldü! Bitcoin’lere şimdi ne olacak?

Dünyanın en zengin Bitcoin milyarderi öldü! Bitcoin’lere şimdi ne olacak?

Dünyanın en zengin Bitcoin milyarderi öldü! Bitcoin’lere şimdi ne olacak?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ölü adamın Bitcoin paradoksu gerçek oldu. En zengin Bitcoin milyarderlerinden birisi, genç yaşında hayatını kaybetti. Bitcoin’lere şimdi ne olacak?


Dünyanın en zengin Bitcoin milyarderi öldü!

Piyasada işlem gören toplam 18.74 milyon adet Bitcoin var. Bu Bitcoin’lerin yaklaşık 6-7 milyon adedi hiçbir zaman hareket etmedi. Blockchain geliştiricileri bu Bitcoin’lerin sonsuza kadar kaybolmuş olabileceğini düşünüyor. Bitcoin’lerin kayıtlı olduğu hardware cüzdanlarının şifrelerinin unutulması ya da bu cüzdanların fiziksel olarak zarar görmesi nedeniyle milyonlarca adet Bitcoin’e ulaşılamıyor.

Bir de Bitcoin milyarderlerinin ölümü durumunda da eğer ilgili şahıs gerekli şifreleri (private keys) bir yerlere not etmediyse veya emin olduğu kişilerle paylaşmadıysa ölen adamla birlikte Bitcoin’ler de hayatını kaybedebilir.

Şimdilik şifresi unutulan ya da fiziksel olarak zarar görmüş olan Bitcoin’leri kurtarmanın bir yolu yok. İlerleyen yıllarda yazılımcılar bunun bir yolunu bulursa ne ala!

Lütfen Bkz: İran ve Fransa’dan ayrı ayrı önemli kripto para açılımları

İspanya merkezli bir medya organının haberine göre Bitcoin milyarderi Mircea Popescu hayatını kaybetti. 41 yaşında hayatını kaybeden Popescu’nun Polonya asıllı bir girişimci olduğu iddia ediliyor.

Popescue, ilk yıllarda Bitcoin işine girdi ve binlerce adet Bitcoin sahibi oldu. Coinbase’ın kurulduğu aynı yıl MPEx isimli kendi borsasını kurdu ve hızlı biçimde milyarderler sınıfına girdi.

Ama kaderin cilvesi Popescue, ömrünün baharında milyar doları aşkın serveti geride bırakarak aramızdan ayrıldı. İddialara göre Popescue şifreleri de kendisi ile beraber götürdü. Eğer iddialar doğru ise Popescue’nın Bitcoin’lerini de sonsuzluğa uğurladık. Işıklar içerisinde yatsın!

Kaynak