1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. İşte Ethereum fiyat görünümünü etkileyen pozitif 3 faktör!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

İşte Ethereum fiyat görünümünü etkileyen pozitif 3 faktör!

İşte Ethereum fiyat görünümünü etkileyen pozitif 3 faktör!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain veri analiz şirketi Santiment, Ethereum fiyat görünümünü olumlu etkileyen 3 faktörü açıkladı.

Ethereum fiyat görünümü neden pozitif?

On-chain analiz şirketi Santiment, son düzeltmeden en az zarar gören kripto paranın neden Ethereum olduğunu anlamak için bakılması gereken üç faktörü paylaştı.

Analiz platformu Twitter üzerinden, Ethereum’un, yaklaşık son 12 saattir piyasaya hakim olan düşüş eğiliminde en az hasar gören birkaç kripto para arasında olduğunu paylaştı.

Tweette, Ethereum’un oldukça sağlam durduğunu ve yönünü tam anlamıyla güneye çevirmediğini gösteren üç faktörden bahsediliyor.

İşte Ethereum fiyat görünümünü etkileyen pozitif 3 faktör!

 

Blockchain dünyasının en büyük ikinci kripto para birimi, son 24 saat içinde %3 oranında değer kaybetti. Piyasada birçok altcoin %10’u aşan kayıplar verirken, Etherum’un güçlü durmasının sebebi neydi? 

Tweet’te paylaşılan rapor, Ethereum için önemli olan üç faktörden bahsediyor:

https://twitter.com/santimentfeed/status/1430817735362052097?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1430817735362052097%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2F3-factors-why-ethereum-is-holding-up-well-santiment-report

İlk olarak; dolaşımdaki token miktarı son iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve hatta bu seviyeyi de aştı. Ayrıca Santiment tarafından hazırlanan rapor, en büyük altcoine yönelik sosyal duyarlılıkla ilgili önemli metrikleri de ortaya koyuyor.

Santiment’in “Ağırlıklı Sosyal Duyarlılık” ölçümleri, sosyal ağlarda paylaşılan olumlu/olumsuz yorumların, sosyal hacim miktarı ile çarpılmasıyla elde edilir. Son güncelleme ile birlikte Santiment, en büyük altcoine yönelik sosyal duyarlılığın iyi durumunda olduğunu, yani kripto topluluğunun, Ethereum’un performansı ile ilgili pozitif beklentileri olduğunu ortaya koyuyor.

Ancak, Santiment tarafından hazırlanan grafikte, bu endeksin eğrisi şimdiden negatif alana doğru kırılmaya başladı. Rapora göre, bu eğri daha da düşerse ETH fiyatı da benzer şekilde düşüşe geçebilir.

Üçüncü ve son faktör ise, Mean Dollar Invested Age (ortalama dolar yatırım yaşı) metriği. Grafikte, ETH fiyatının ve bu endeksin farklı yönlerde hareket ettiği net bir şekilde görülüyor. Yani ETH fiyatı yükseldiğinde, endeks düşüyor.

Örnek vermek gerekirse; bu endeks, mayıs ayında Ethereum, 4.300$ seviyesinin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken de düşüyordu.

Şu anda, bu endeks yine yavaş yavaş düşmeye başladı ve son üç gündür de düşüş gösteriyor. Ki bu da Ethereum adreslerine yatırılan atıl USD’nin şimdi tekrar hareket etmeye başladığını gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: