1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu açılımdan sonra Tron (TRX) satın almalı mıyız?

Bu açılımdan sonra Tron (TRX) satın almalı mıyız?

Bu açılımdan sonra Tron (TRX) satın almalı mıyız?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında top 10’un güçlü adaylarından olan Tron, zamanlar iddiasını kaybetti. Ancak son günlerde Tron alternatif açılımlarla eski günlerine dönmeyi planlıyor.


Bu açılımdan sonra Tron (TRX) satın almalı mıyız?

Bir zamanlar top 10’un güçlü adaylarından olan Tron, yazının kaleme alındığı saatte 6 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 27’nci sıradan listeleniyor. Tron 8.4 cent bandında işlem görüyor. Tron tüm zamanların rekorunu 5 Ocak 2018’de 30 cent ile kırdı. 2021 yılında yaşanan boğa sezonunda ise Tron, 15 cent’e kadar çıktı ancak tüm zamanların rekoru için iddialı bir çıkış gösteremedi.

Tron (TRX) Bu açılımdan sonra Tron (TRX) satın almalı mıyız?

Tron güçlü bir blockchain ağına sahip. Tron blockchain’i üzerinden oldukça hızlı ve ucuza fon transferi gerçekleştirilebiliyor. Tron blockchain Ethereum gibi Tether’e ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Tron blockchain’inde çeşitli aplikasyonlar da işlem görebiliyor. Bir zamanlar Tron destekli Dapps’ler (blockchain tabanlı uygulamalar) Ethereum merkezli Dapps’lerle rekabet edebiliyordu. Tron’ın geçtiğimiz yıllarda yaptığı en önemli açılımlardan birisi de BitTorrent’ı satın alması oldu.

Lütfen Bkz: Türkiye merkezli bir vurgun haberi daha: Bu sefer Dogecoin’i kullanmışlar!

Tron tekrardan eski günlerine dönmek istiyor ve kripto para yarışında geride kalmak istemiyor. Tron, e-ticaret platformu Shopping.io ortaklık geliştirerek Tron’un reel ekonomideki kullanımının arttırmaya çalışıyor. Shopping.io anlaşması ile Tron yatırımcıları kripto paralarını Amazon, ETSY WalMart ve Ebay gibi online ticaret platformlarında harcaya bilecek.

25 Ağustos itibari ile Tron kullanıcıları kripto paraları üzerinden harcama yapabiliyor. Tron kullanımı teşvik için Tron üzerinden online ticaret yapanlara %2’lik bir indirim uyguluyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.