1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Türkiye merkezli bir vurgun haberi daha: Bu sefer Dogecoin’i kullanmışlar!

Türkiye merkezli bir vurgun haberi daha: Bu sefer Dogecoin’i kullanmışlar!

Türkiye merkezli bir vurgun haberi daha: Bu sefer Dogecoin’i kullanmışlar!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Thodex vurgunu hafızalardayken yeni bir vurgun haberi ile karşılaşıyoruz. Dogecoin madenciliği vaadiyle milyonlarca lira para topladılar ve sonuç yine tahmin edeceğiniz gibi.


Türkiye merkezli bir vurgun haberi daha: Bu sefer Dogecoin’i kullanmışlar!

Bir türlü bitmediler. Yüksek kazanç vadederek vatandaşlarımızın bin bir güçlükte biriktirdikleri birikimlerini çeşitli vaatlerle toplayarak ortadan kayboldular.

CNN TÜRK ekibinden Furkan Okutan ve Kameraman Sercan Sever’in haberine göre Dogecoin madenciliği yaparak yüksek kâr vaadinde bulunan bir grup, 1 milyar liralık vurgunda bulundu. Olayla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığının soruşturma başlattığı belirtildi.

Dolandırıcılar kâr vaadinde artık limitleri ortadan kaldırdı. 40 günde 100 kat kâr vaat etti. Kısa sürede zengin olmak isteyen mağdurlar, hayat boyu birikimlerini bu oluşuma yatırdı. Dolandırıcılar, Dogecoin madenciliği yaparak para kazanacaklarını ve kazançlarını ise oluşuma üye olanlara dağıtacaklarını vaat ediyorlardı.

Lütfen Bkz: IMF tarihin en yüksek fonunu aktarıyor: Bitcoin için iyi reel ekonomi için kötü haberimiz var!

Telegram üzerinden kurulan grup üzerinden 1500 kişiye ulaşan dolandırıcılar, 1 milyar lira fon topladı ve sonuç olarak kayıplara karıştılar.

Paralar Dogecoin üzerinden toplandı ve 350 milyon adet Dogecoin’in toplandığı iddia ediliyor. Yazının kaleme alındığı saatte Dogecoin, 0.276 dolardan işlem görüyor. Yani 350 milyon Dogecoin, güncel olarak yaklaşık 100 bin dolar yapıyor. Dogecoin 11 Mayıs 2021’de 0.74 doları görmüştü.

Sisteme parasını yatırıp da mağdur olan bir vatandaşın açıklamalarına göre 1500 kişilik grup içerisinde intihara kalkışanlar ve aşırı stres kaynaklı hayatını kaymeden mağdur(lar) var.

2 kişi hakkında yurtdışı yasağı kararı alındı ve 11 kişi hakkında ise soruşturma yürütülüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.