1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum EIP-1559 lansmanı öncesi büyük kayıp!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum EIP-1559 lansmanı öncesi büyük kayıp!

Ethereum EIP-1559 lansmanı öncesi büyük kayıp!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum EIP-1559 lansmanı öncesi, diğer büyük kripto para birimlerinden daha fazla hacim kaybediyor. Peki bunun nedeni ne olabilir?

Ethereum EIP-1559 lansmanı, ETH topluluğunu nasıl etkiledi?

Ethereum EIP-1559 lansmanı öncesi, işlem hacminde büyük oranda düşüş yaşıyor. CoinMarketCap verilerine göre Ethereum‘un işlem hacmi 24 saat içinde %20’den fazla düşüş kaydetti.

Yakında piyasaya sürülecek olan EIP-1559 uygulaması, Ethereum topluluğu ve traderleri üzerinde şimdiden büyük bir etki yarattı.

 

Ethereum EIP-1559 lansmanı öncesi büyük kayıp!

Ethereum’un, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimlerine kıyasla daha fazla hacim kaybetmesi, yaklaşan ağ güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir.

 Muhtemelen ETH işlem hacmindeki aşırı durgunluğun temel nedeni, ağ güncellemesinin kripto para borsalarındaki ETH işlemleri üzerinde yaratacağı etki olabilir. Yani büyük olasılıkla traderler, güncelleme başlatıldıktan sonra, bu yeni uygulamanın ETHBTC ve ETHUSD işlem paritelerinde nasıl bir etki yaratacağını merak ediyor ve buna göre şimdilik beklemede kalmayı tercih ediyor.

Ethereum EIP-1559 (Ethereum Improvement Proposal 1559) nedir? Ne işe yarar?

Ethereum EIP-1559 (Ethereum Improvement Proposal 1559), öncelikle mevcut ücret mekanizmasını değiştirmeyi amaçlayan büyük bir Ethereum ağ güncellemesidir. Güncellemeden sonra, madencilerin tıkanıklık dönemlerinde ücretleri üç ila beş kattan fazla artırmalarına olanak tanıyan şu anki sistemin yerini alacak olan yeni sabit ücret sistemi devreye girecek.

 

Ayrıca EIP-1559 uygulaması, dinamik ücret sistemi ve ücretlerin periyodik olarak imha edilmesiyle birlikte ETH’yi deflasyonist bir varlığa dönüştürecek.

Ethereum fiyat görünümü

Ethereum fiyatı, arka arkaya 11 gün boyunca yükselerek, yaklaşık yüzde 41’lik bir fiyat artışı gösterdi. Ancak kripto para piyasasında ve Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzeltmenin ardından, Ethereum da %5’lik bir fiyat düşüşü ile genel hissiyatı takip etti.

Ethereum EIP-1559 Ethereum EIP-1559 lansmanı öncesi büyük kayıp!
Günlük Ethereum grafiği – Kaynak: TradingView.com

Şu anda, Ethereum 2.480$’lik bir fiyattan işlem görüyor ve kısa vadeli hareketli ortalamalara denk gelen en yakın destek hatlarına doğru ilerliyor.

Sonuç olarak; yaklaşan Ethereum EIP-1559 protokol güncellemesi, dolaşımdaki ETH arzını daha da azaltacak. Dolayısıyla yaşanacak arz kıtlığı nedeniyle, piyasa analistleri, bu yılın sonunda ETH fiyatının 10.000$’a çıkacağını tahmin ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0