1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum düzeltmesi devam mı-tamam mı?

Ethereum düzeltmesi devam mı-tamam mı?

Ethereum düzeltmesi devam mı-tamam mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hafta sonu başta BTC ve ETH olmak üzere kripto piyasası için bir düzeltme ile başladı. Peki ETH düzeltmesi devam edecek mi?

Ethereum düzeltmesi devam mı-tamam mı?

ETH/USD bir süredir 2.562 – 2.817 dolar aralığında işlem görüyor ve orta düzeyde bir volatiliteye sahip. ETH’nin son 24 saatlik işlem hacmi 30 milyar doların biraz üzerinde ve ETH bir önceki güne nazaran %4.72 oranında kayıp yaşamış durumda. Ethereum’un toplam piyasa değeri 304,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da yüzde 18,7’lik bir piyasa hakimiyeti anlamına geliyor.

Aşağıda da verdiğimiz 4 Saatlik ETH grafiğinde, ETH/USD paritesinin dün gece yeni tepe oluşturamadığını ve düşüşe geçtiğini görüyoruz.

 

Ethereum price analysis: Ethereum fails to break $2,900, set to retrace again?
ETH/USD 4 Saat Grafiği TradingView

 

Kripto piyasasının derin bir düşüş yaşadığı ve Ethereum’un 4,400 dolardan 1725 dolara düştüğü dönemin yaraları sarılmaya devam ediliyor. ETH düşüşün kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. Mayıs ayı sonunda 2,200 seviyesine gelen ETH, Haziran ayı içerisinde de yükseleceğinin sinyallerini verdiyor.

Bununla birlikte ETH fiyatının öncelikle 2,900 direncini aşması gerekiyor. ETH bu süreçte 2500 dolar seviyelerinden yeni bir yükseliş trendi başlatarak, 2900 dolar direncini kırmaya çalışabilir. 2900 dolar sonrası ise ETH 4,400 dolara doğru yükselişine devam edecektir.

ETH 2,900 dolar direncini kıramadı ve düzeltme aşamasına girdi. Düzeltmenin hafta sonu boyunca devam etmesi beklenebilir.

 

Canlı ETH fiyatı: $ 1,595.19

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Etiketler: