1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum DeFi platformuna hacker saldırısı

Ethereum DeFi platformuna hacker saldırısı

Ethereum DeFi platformuna hacker saldırısı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum tabanlı DeFi platformuna hacker saldırısı. Platform faaliyetlerini askıya aldı.

Ethereum DeFi platformuna hacker saldırısı

DeFi platformu Inverse Finance kripto para hackerlarının saldırısına uğradı. Platformdan yapılan açıklamada faaliyetlerin geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

Platform DOLA stablecoinin pazar yerleri Frontier’den kaldırıldığını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamada, perakende kullanıcıların her hangi bir kaybının olmadığı ve incelemenin devam ettiği vurgulandı.

Öte yandan, twitter üzerinden konuyla ilgili görüşlerini bildiren bazı Twitter kullanıcıları on-chain verileri dayanak göstererek platformdan en az 1.2 milyon dolarlık kripto para çekildiğini iddia ediyor. Bununla birlikte çekilen fonların kullanıcı cüzdanlarından gelip gelmediği netlik kazanmış değil.

Inverse Finance son iki aydır ikinci kez hackerların saldırısına uğruyor. Nisan ayı başlarında da taklaşık 15 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştı.

Hacker haberinden sonra platformun yerel tokeni INV %7’den fazla değer kaybı yaşadı.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,638.37

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.