Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
68.075,46 USDT
eth
ETH
-1.27%
Ethereum
3.490,76 USDT
bch
BCH
-1.21%
Bitcoin Cash
396,21 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,62 USDT
ltc
LTC
-2.34%
Litecoin
72,24 USDT
bnb
BNB
-1.24%
Binance Coin
594,97 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
182,82 USDT
avax
AVAX
-1.25%
Avalanche
32,23 USDT
ada
ADA
-3.36%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-3.43%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
0.65%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-2.4%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin
  3. Ethereum borsa rezervleri boşalıyor, işte piyasa için anlamı!

Ethereum borsa rezervleri boşalıyor, işte piyasa için anlamı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum borsa rezervleri günden güne boşalıyor. Bu durumun piyasaya etkisi ne olabilir?

Ethereum borsa rezervleri boşalıyor!

Kripto para endüstrisi etrafındaki duyarlılık her geçen gün daha olumlu hale gelirken, daha fazla Ethereum yatırımcısı fonlarını kripto borsalarından çekmeyi ve cüzdanlarında bırakmayı tercih ediyor. Bu, piyasa için olumlu bir işaret olsa da, kurumsal yatırımcılar veya balina düzeyindeki bireyler, mevcut akış hızı ile likidite konusunda bazı sorunlarla karşılaşabilirler.

Mevcut rezervler

Yazımızı yazdığımız zaman, borsalardaki Ethereum rezervleri 18.5 milyon tokende ve Ağustos ayına göre giderek azalıyor. Son günlerde altcoin piyasalarındaki hızlı fiyat artışının ardından bazı borsalarda hafif para girişleri yaşandı. Ethereum rezervleri sadece iki günde 18.49 milyondan 18.7 milyona çıktı.

ethereum borsa rezervleri Ethereum borsa rezervleri boşalıyor, işte piyasa için anlamı!

Borsalardaki artan girişlerin ardından, Ether’in fiyatı 3.500 dolardan 3.415 dolara geriledi ve bu da piyasada satış baskısının anlık görünümünü gösteriyor.

ethereum borsa rezervleri

Likidite sorunları

Ethereum’un toplam borsa rezervleri şu anda 64 milyar dolar seviyesinde bulunurken, bu da piyasadaki ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un mevcut piyasa değerinin yaklaşık %15’i kadardır ve piyasaya potansiyel olarak yaklaşan fon akışı ile bazı büyük yatırımcılar likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. .

Potansiyel fon girişinin ana kaynağı, fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETF’lerinin onayına bağlı. Ethereum ETF’leri için herhangi bir plan bulunmamakla birlikte, onay gerçeği, tek başına daha fazla kurumsal düzeyde yatırımcıyı piyasaya çekebilecek bir emsal oluşturacaktır.

Rezervlerde sürekli bir azalmaya ek olarak, daha önce sunulan ücret yakma mekanizması nedeniyle Ethereum’un dolaşımdaki arzı da azalmaktadır. DeFi ve NFT endüstrilerine olan talep yüksek kalırken, Ethereum ağı büyük olasılıkla madencilerin ve stake edenlerin dağıtabileceğinden daha fazla coin yakmaya devam edecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.