1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Ethereum balinaları dipten almaya başladı, Merge yaklaşıyor

Ethereum balinaları dipten almaya başladı, Merge yaklaşıyor

Ethereum balinaları dipten almaya başladı, Merge yaklaşıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un uzun süredir beklenen Merge güncellemesi nihayet yaklaştı. Balinalar dipten almaya başladı.

Ethereum balinaları dipten almaya başladı, Merge yaklaşıyor

Ethereum 2017 sonbaharında gerçekleşen “Metropolis” fazından sonra ağın büyümesinin kaçınılmaz olduğu anlaşılmıştı. 2020 Ocak ayından beri kullanımda olan, Serenity fazı, DeFi devinin PoW mekanizması ile ortaya çıkan yüksek enerji tüketiminin çözülmesi gereken bir sorun olarak ortaya çıkmasını sağladı.

Şu an gelinen noktada, Merge güncellemesi Ethereum için Proof-Of-Work modelinin sonu anlamına geliyor.

Geçtiğimiz hafta Ethereum geliştiricileri, 3 ana test aşamasının ilki olan “Ropsten”i çalıştırdılar. Geriye kalan iki test aşaması sonrası Merge hayatımıza girecek.

Merge ağ için yalnızca enerji tasarrufu sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda, mevcut token yakma mekanizmasını da geliştirecek. Bu durumun ETH fiyatına doğrudan etki etmesi bekleniyor. Bunun yanında, Ethereum 2.0’ın daha güvenli, sürdürebilir ve ölçeklenebilir olacağı planlanıyor.

IntoTheBlock verilerine göre, ETH işlem hacminde, son bir kaç aydır yaşanan düşüşe rağmen, ellerinde, 0.01-01 ETH tutan adres sayısının son 30 günde %3.35 oranında arttığını gösteriyor.

C:\Users\Mt41\Downloads\FU5LGSTX0AAttcP.jpg
ETH balina hesap oranları. Kaynak IntotheBlock

1-10 ETH ve 10-100 ETH tutan adres sayısı ise son 6 aydır istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Aynı zamanda yine blockchain verileri, borsa dışı en büyük 10 ETH balinasının borsalardan daha büyük oranda ETH tuttuğunu gösteriyor. Bu, dev balinaların satışa yaklaşmadıkları şeklinde yorumlanıyor.

Aynı şekilde, borsalarda bulunan Bitcoin mevcudu da %9.9 oranında gerilemiş durumda. En son Aralık 2018’de borsa BTC stoklarının bu denli eridiği gözlemlenmişti.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,657.60

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri