Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’in bu seferki çöküşünde farklı ve kritik bir şey var

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 21,000 doların altına geriledi. Sıradan bir BTC fiyat çöküşü olarak görülebilir. Ancak burada kritik bir gelişme de var ki lider kripto para bunu daha önce hiç yapmamıştı.


Bitcoin’in bu seferki çöküşünde farklı ve kritik bir şey var

Bitcoin fiyatı yeni bir çöküş yaşadı. Bu sefer 21,000 doların altına. Dışarıdan bakıldığında BTC fiyatında sıradan gibi görünen bir çöküş olduğu düşünülebilir. Ancak daha yakından baktığımızda bu sefer farklı olduğu görülüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş 20,000 dolarda mı duracak? Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatı dün ve bugün düşmeye devam ediyor. Lider kripto paranın fiyatı kısa süreliğine 21,000 doların altını gördü ve geri döndü. Böylece son 18 ayın en düşüş seviyesini kaydetmiş oldu. Bu düşüşün birkaç sebebi var. Mesela Fed’in agresif para politikası ve faiz artırmaları. Ayrıca ödünç platformu Celsius’un para çekmeleri durdurması da buradaki faktörlerden biri.

Bakınız: Celsius Network işlemleri durdurdu yeni Terra vakası mı?

Böyle bir ortamda Bitcoin bir önceki halving döngüsü zirvesinin altına düşme riski ile karşı karşıya. Bu daha önce hiç olmaya şey. Başlıkta bahsettiğimiz ve kritik öneme sahip farklı olan şey de bu. Bu durum kriptoda yatırım açısından önemli.

Bitcoin’in bu seferki çöküşünde farklı ve kritik bir şey var

Bitcoin ağında her 4 yılda bir yaşanan bir olay var. Madencilerin yaptığı iş sonucu aldığı BTC miktarı her 4 yılda bir halving ismi verilen olayla yarı yarıya azalıyor. Bu halving olayları aynı zamanda Bitcoin’deki parabolik rallilere de sebep oluyor. Burada her sefer görülen zirve bir öncekinden daha yüksek oluyor. Fiyat aynı zamanda hiçbir zaman bir önceki halving döneminin zirvesinin de altına gerilemedi.

İlgili – Bir sonraki Bitcoin halving ne zaman?

Bu da şu demek. Bir Bitcoin yatırımcısı zirveden alsa bile, 4 sene beklediği sürece her zaman kazançlı oluyor. Şimdi söz konusu zirvenin altına gerilemesi ile bu yatırımcıları zararda yapacak. Bu sefer eğer BTC fiyatı 19,511 dolar seviyesinin altına gerilerse, BTC tarihinde bir ilk olacak.

Bu da Bitcoin’in uzun vadeli görünümüne zarar verecek bir durum.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.