1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum ağında bugün 2 rekor birden!

Ethereum ağında bugün 2 rekor birden!

Ethereum ağında bugün 2 rekor birden!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağı bugün 2 rekor birden kırdı! Yakılan ETH oranındaki büyük artışın yanı sıra, en büyük altcoine yönelik talep önemli ölçüde artıyor.

Ethereum ağında son 24 saatte 35 milyon dolarlık ETH yakıldı!

Ağa ücret yakma mekanizması getiren güncellemenin adından Ethereum ağı, artan ağ yükü ve artan taban ücret nedeniyle her geçen gün ivme kazanıyor.

Bu mekanizma ile birlikte son 24 saatte yakılan token miktarı rekor kırarak, 35 milyon dolarlık ETH’ye ulaştı. Bu rekorun yanı sıra Ethereum ağına, 2021’in başından bu yana 0,01-1 ETH tutan 6,2 milyondan fazla adres dahil oldu.

Ethereum ağında bugün 2 rekor birden!

Ethereum ağına deflasyon beklenenden erken geldi

Yanma hacmindeki artış, kaçınılmaz olarak ağ üzerinde deflasyonist bloklar oluşmasına yol açtı. Şöyle ki; madenciler yakılandan daha az ETH çıkardığı için, deflasyonist bloklar oluştu.

Ekonomik açıdan bakıldığında, deflasyon EIP-1559 güncellemesinden önce çok sayıda ETH biriktirebilen uzun ve orta vadeli yatırımcıların lehine işledi.

Daha önce analistler ve uzmanlar, son güncelleme ile birlikte Ethereum’un yıl sonuna doğru deflasyonist olmasını bekliyordu. Bununla birlikte çeşitli NFT projelerinin kaydettiği büyük hacimler ve genel ağ tıkanıklığı Ethereum ağının deflasyonist bir görünüme adım atmasına dolaylı olarak yardımcı oldu.

Fakat büyük olasılıkla, NFT hacimleri düştüğünde, taban ücretleri ve yanma oranları da düşecek.

ethereum ağı Ethereum ağında bugün 2 rekor birden!

On chain verilere göre, dolaşımdaki Ethereum arzı sürekli olarak azalırken, ETH’ye yönelik talep giderek artıyor. Nitekim şu an itibari ile, 6,2 milyonu aşkın adres 0,01’den fazla ETH tutuyor. Ethereum tutan adres sayısındaki bu artış, genel piyasa duyarlılığının pozitif olduğunu gösteriyor.

 

Şu anda, Ethereum 3.400 dolardan işlem görüyor ve %15’lik son düşüşün ardından konsolide oluyor. Ancak bu büyük çöküşten sonra bile, ETH sahipleri ve yatırımcıları borsalara fon taşımadı ve cüzdanlarındaki fonları tutmaya devam ettiler.

ethereum ağı Ethereum ağında bugün 2 rekor birden!
Günlük Ethereum grafiği – Kaynak: TradingView.com

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: