BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum 2.0 ne yenilikler getiriyor?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum 2.0 ne yenilikler getiriyor?

Ethereum 2.0 ne yenilikler getiriyor?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum 2.0 kısa süre önce resmi test ağı üzerinden güncellendi. Geliştiriciler ağ kodu içerisinde görev açısından kritik hataları temizlemeye devam ediyor.

Ethereum 2.0 hakkında bilmeniz gereken gelişmeler

Öncelikle Ethereum 2.0 hakkında bilmeniz gereken en önemli gelişme, yeni sürüm testlerinin son aşamalarına gelinmiş olmasıdır. Buna karşın testlerin beklentileri karşılama noktasında ne durumda olduğu bir soru işareti

Testlerde gelinen aşamayı Ethereum 2.0 Ligthouse baş geliştiricisi Paul Hauner şöyle özetliyor:

“Bu şimdiye kadar Ethernet 2.0’ın gördüğü en büyük testnet lansmanıdır… İnsanların canını sıkan şeyler öğrendik. Bazı hatalı kodlar bulduk. Şu anda node’un çökmesine neden olabilecek bir hatayı gidermeye çalışıyoruz.”

Ethereum 2.0 hakkında bilmeniz gereken bir diğer gelişme bu süreçte “Medalla” ismi verilen yeni Eth 2.0 sahte ağının da test edilmiş olmasıdır. Staked kurucu ortağı ve CEO’su Tim Ogilvie’ye göre Medalla ağı üzerinde görülen hatalar ve beklenmedik sorunlar göreceli olarak küçük ve endişe edilecek seviyede değil.

Tim Ogilvie konuyla ilgili konuşmasına şöyle devam ediyor:

“Biz 25 farklı hisse ispatı (proof-of-stake) ağı çalıştırdık. Yani testnet kullanmaya alışığız… Testnetlerde aynı tür hataları hep görürüz. Bazen yazılım doğru iletişime geçemez ya da ağın kapatılıp yeniden açılmasını gerektiren hatalar verir. Bence bu [Eth 2.0]  diğer testnetlere göre şimdiye kadar oldukça iyi görünüyor”

Bununla birlikte hem Hauner hem de Ogilvie’nin Eth 2.0 ağı üzerinde kullanıcıların ETH’lerini stake etmeye başlamadan önce bilmeleri gereken önemli bir nokta var.

Ethereum 2.0 hakkında bilmeniz gereken son kritik özelliği Tim Ogilvie aktarıyor.

Ogilvie’ye göre “çok önemli bir nokta”, ETH bir kere Eth 2.0 ağına transfer edildiğinde bir daha orijinal Ethereum blockchain’e geri dönülemez.

Ogilvie konuyla ilgili şöyle devam etti:

“Bu, yeni bir aşamaya kadar [Ethereum 2.0’ın yeni sürümü] tek yönlü bir yolculuktur. Fonlarınız likidite konumunda değil. Yapabileceğiniz tek şey stake etmeye katılmaktır. İnsanların, başlamadan önce bu işin temellerini anlamaları gerekir”

İlgili: Palkadot ilk Ethereum köürüsü olabilecek mi?

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: