1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ETH ve BTC düştü SOL coştu !

ETH ve BTC düştü SOL coştu !

ETH ve BTC düştü SOL coştu !
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ETH ve BTC düşüş trendine girince SOL daha fazla yatırımcıyı kendine çekti.

 

ETH ve BTC talebi durağanlaştıkça kurumsal yatırımcılar SOL’a akın ediyor

 

Kurumlar geçen hafta Solana yatırım ürünlerine büyük bahisler yaptı ve SOL izleme ürünleri geçen hafta kurumsal girişlerin %86,6’sını kendine çekti.

 

Ether (ETH) ve Bitcoin (BTC) riskine olan talep durağanlaştıkça kurumsal yatırımcılar Solana’ya (SOL) akın etti ve SOL yatırım ürünleri geçen hafta toplam haftalık kripto yatırım ürünlerinin %86,6’sının ilgisini aldı.

 

CoinShares’in Digital Asset Fund Flows Weekly’nin 14 Eylül sayısına göre, Solana (SOL) yatırım ürünleri, 6 Eylül ile 10 Eylül arasında 49,4 milyon dolarlık giriş gördü. Kripto yatırım ürünleri için birleşik toplam girişler, hafta için 57 milyon dolara eşitken, SOL, toplam girişin %86,6’sını temsil ederken bu oran geçen haftadan bu haftaya %275’lik bir artış gördü.

ETH ve BTC ETH ve BTC düştü SOL coştu !

Solana ürünlerine artan girişler, aynı dönemde SOL fiyatının %36 artmasıyla aynı zamana denk geldi. Rapor bizim aşağıdaki sonuçlara ulaşmamızı sağladı:

 

“Fiyat artışı ve girişlerin bir kombinasyonu şimdi Solana’nın yönetim altındaki varlıklarını tüm yatırım ürünlerinin en büyük 5.’si olan 97 milyon dolara getirme yolunda.”

 

Dijital varlık ürünleri, art arda dördüncü hafta için girişler gördü ve altcoinlere olan talep, minimum 200.000 dolar ‘lık giriş gören BTC ürünlerine yönelik iştahtan çok daha büyük ölçüde ilgi görerek piyasada  ağır bastı.

 

Girişler, dayanak varlığın fiyatı hafta boyunca %10 düştüğü için kurumsal yatırımcıların 6,3 milyon dolar değerinde Ether maruziyetini boşaltmasıyla kısmen dengelendi.

 

Cardano’nun (ADA) 13 Eylül’de merakla beklenen akıllı sözleşmeleri başlatmasına rağmen, kurumsal ilgi  ADA ürünlerine, önceki haftaya göre girişlerde %46’lık bir düşüşle işlem yaptı.

cardano

Diğer varlık ürünleri, Ripple (XRP), Polkadot (DOT) ve Bitcoin Cash (BCH) de sırasıyla 3.2 milyon dolar, 3.1 milyon dolar, 1.7 milyon dolar ve 600.000 dolar girişler yaptığı görüldü.

 

CoinShares tahminlerine göre, kurumsal varlık yöneticileri şu anda toplam 56,3 milyar AUM’luk bir değere ulaştılar. Kripto pazarları genelde bir gerileme yaşadığı için önceki haftaya göre %9’luk bir düşüş yaşadı.

 

Varlık yöneticileri arasında akışlar karışıktı; CoinShares XBT ve Purpose fonları sırasıyla 24,7 milyon dolar ve 45.5 milyon dolar kaybederken, 21Shares, ETC Group ve CoinShares sırasıyla 75 milyon dolar, 13 milyon dolar ve 6.1 milyon dolar girişler kazandı.

 

Üst Kurumsal yönetici Grayscale, 41,8 milyar dolar ile AUM sektörlerinin %74’ünü temsil ederek tercih edilme üstünlüğünü sürdürdü.

 

Grayscale, 13 Eylül’de alternatif varlık fintech sağlayıcısı iCapital Network ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Anlaşma, iCapital’in danışmanlarının, şirketin yüksek net varlığa sahip müşterilerine, çeşitlendirilmiş piyasa değeri ağırlıklı bir yatırım stratejisi aracılığıyla Grayscale’in dijital varlık hizmetlerine daha hızlı ve kolay erişmesini sağlayacak. Bu hamle Grayscale’in tercih edilmede üst sırada tutunmasını sağlıyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: