BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve Ethereum boğa sezonu sona mı erdi? İşte ünlü analistin tahminleri
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin ve Ethereum boğa sezonu sona mı erdi? İşte ünlü analistin tahminleri

Bitcoin ve Ethereum boğa sezonu sona mı erdi?  İşte ünlü analistin tahminleri
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin bir canlanmanın ardından yeniden yatay bir seyir izlemeye başladı. Boğa sezonu sona mı erdi? Ünlü analist ne dedi? Detaylar haberimizde.

Bitcoin boğa sezonu sona mı erdi?  İşte ünlü analistin tahminleri

Bitcoin uzun süre 47,000 dolar ile 49,000 dolar arasında gidip geldikten sonra bir artış gördü ve 52,000 doların üzerine çıktı. Ancak bu hafta ortasında yaşadığı düzeltme ile 45,000 dolar seviyesine geri döndü. Lider kripto para birimi bu seviyede yatay bir seyir izliyor.

Bitcoin ile ilgili birçok analist tahmini paylaştı. Ünlü kripto tüccarı Kaleo’da bunlardan biri. Analist Bitcoin ve Erhereum için açıklamalarda bulunurken mevcut seviyelerin korunamayabileceğini vurguladı.

Ancak Kaleo, düşüşe rağmen boğa sezonunun devam edeceği konusunda öngörüsünü de paylaştı. Kaleo olarak bilinen kripto tüccarı, 279.000 takipçisine kripto varlıklarının düşük zaman çizelgelerinde savunmasız görünmelerine, uzun vadeli yükseliş resminin hala bozulmadığını söyledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Analist Bitcoin’in 36,000 dolara kadar gerileyebileceğini ancak buna rağmen yaşayacağı bu düşüşün dahi boğa piyasası ile uyumlu olduğunu ifade etti.

Kaleo, Ethereum için ise 2.000 dolar seviyesine yakın büyük bir düşüşün boğa döngüsünün sonunu işaret etmeyeceğini söylüyor.

“Örneğin, kısa ve orta vadede 2.000 dolara kadar ETH birikimi, boğa koşusunun bittiği anlamına gelmez.”

Kaleo, BTC ve ETH için neler olabileceğinin bir örneği olarak stablecoin odaklı Terra’nın (LUNA) son fiyat hareketini kullandığını belirtti. Kripto analistine göre, Bitcoin’in sert bir şekilde toparlanmadan önce 40.000 doların altına ani bir düşüş yapması, LUNA’nın temmuz ayında yaptıkları ile uyumlu.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 45,200 dolardan işlem görürken Ethereum ise 3,285 dolardan işlem görüyor. Her iki kripto varlıkta birkaç gündür bu seviyeleri destek olarak belirlemiş durumda.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.