Arbitrum 2 Milyar dolarlık bir güce ulaştı !

Ethereum Classic (ETC) nedir? Nasıl ortaya çıktı? Geleceği var mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Arbitrum 2 Milyar dolarlık değeri güvence  altına aldı.

 

Ethereum katman 2 Arbitrum kilitli değerde 2 Milyar Dolara yükseldi

 

Arbitrum, DeFi kullanıcıları sermayelerini gelişmekte olan yield çiftliklerine dağıtırken hızlı bir büyüme gördü.

 

Önemli başlıklar

 

  • Arbitrum, son birkaç gün içinde kullanımın artmasıyla birlikte toplam değeri 2,2 milyar dolardan fazla kilitledi.
  • Pazar günü ağda yaklaşık 29.000 farklı adres işlem yaptı.
  • Arbitrum’un kilitlenen toplam değerdeki hızla yükselen büyümesi, ArbiNYAN adlı bir yiefd çiftliğinin lansmanı ile tetiklendi.

 

Arbitrum, 31 Ağustos’ta piyasaya sürüldükten sonra kilitlenen toplam değerde ani bir yükseliş gördü.

 

Arbitrum İvme Kazandı

 

31 Ağustos’ta piyasaya sürülmesinin ardından Arbitrum, Ethereum’un tüm Katman 2 çözümlerinde kilitlenen toplam değerleri  için çizelgelerin başında yer aldı.

 

L2Beat’ten alınan verilere göre, Optimistic Rollup çözümünün Arbitrum One adlı ana ağ betası, kilitli toplam değeri 2,2 milyar dolardan fazla güvence altına aldı. Kilitlenen miktar, son birkaç günde önemli ölçüde arttı ve yaklaşık 37.000 ETH’den işlem gördü.

Cuma gününden pazar gününe kadar 654.000

 

Arbitrum, Offchain Labs tarafından geliştirilmiştir. Proje, temel zincirin güvenliğinden yararlanırken işlemleri Ethereum ana ağından daha yüksek hızda ve daha düşük maliyetle işlemek için İyimser Toplamalardan yararlanır. Verileri zincir dışı taşıyarak ve toplu işlem gruplarını çağrı verileri olarak Ethereum ana ağına göndererek çalışır. Arbitrum’un en yakın rakibi Optimism de Optimistic Rollups kullanıyor, ancak başlatmadaki gecikmeler Arbitrum’un şimdiye kadar 2. Katman spot ışığını ele geçirmesine  neden oldu.

 

Arbitrum, ağa köprü oluşturan benzersiz adreslerin sayısında üstel bir artış gördü. Blok gezgini Arbiscan’a göre Pazar günü ağda 28.930 farklı adres işlem yaptı.

 

Arbitrum’un kilitlenen toplam değerdeki hızla yükselen büyümesi, büyük ölçüde ArbiNYAN adlı bir yield çiftliğinin lansmanıyla tetiklendi. Şu anda proje yaklaşık 1.4 milyar dolar değerinde 439.262.5 ETH içeriyor. Arbitrum ile ilgili yeni bir tarım protokolü olan Carbon Finance de birkaç gün içinde 60 milyon dolardan fazla para çekmeyi başardı. Ağda Arbitrum Ape adlı yeni bir proje de başlatıldı, ancak havuzdan mevduatın %100’üne kadar para çekmek için bir ücret belirleyen şüpheli bir akıllı sözleşme işlevi nedeniyle bir aldatmaca olarak etiketlendiğini görüyoruz.

 

Verim çiftliklerinin yanı sıra Balancer, SushiSwap, Uniswap ve InstaDapp gibi DeFi’deki en dikkate değer merkezi olmayan uygulamalardan bazıları Arbitrum’da kullanıma sunuldu. Aave ve MakerDao gibi diğer projeler yakında ağa katılmayıi planlıyor.

 

DeFi ve NFT’lerdeki patlama nedeniyle Ethereum ana ağının artan popülaritesi, geçen yıl birçok kez gaz fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Arbitrum, güvenlikten ödün vermeden Ethereum ölçeğine yardımcı olmayı amaçlayan projelerden biridir. Fantom ve Avalanche gibi diğer EVM uyumlu zincirler son haftalarda popülerlik kazandı. Yine de, Katman 2 çözümlerinden farklı olarak, kendi konsensüs mekanizmalarını işletirler, bu da Ethereum ana ağının güvenliğini doğrudan benimsemedikleri anlamına geliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Arbitrum 2 Milyar dolarlık bir güce ulaştı !
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.