Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Eski Goldman Sachs analistinden çok kritik kripto piyasası açıklaması!

Eski Goldman Sachs analistinden çok kritik kripto piyasası açıklaması!

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Eski Goldman Sachs analisti, Raoul Pal’den kripto piyasasına ilişkin çok kritik bir açıklama geldi. Detaylar haberimizde.

Eski Goldman Sachs analistinden çok kritik kripto piyasası açıklaması!

Küresel finansal piyasalarda yaşanan olumsuzluklar artık bu piyasalara daha fazla eklemlenen kripto piyasasını daha hızlı etkiliyor. Kripto piyasası, bu yıl bu olumsuzluklardan fazlasıyla nasibini aldı.

Giderek artan enflasyonist baskılara karşı ülkelerin faiz artışına gitmesi ve özellikle Fed’in daha şahin politikalar benimsemesi kripto piyasasını tutuyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi sonucu yaşanan belirsizlikler ve Covid 19’un yarattığı kaotik ortamı da hesaba katarsak piyasaların bunlara tepki vermesi son derece normal.

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Tiwtter’da büyük bir kitleye hitap ediyor. Ünlü yöneteci, 925 bin abonesinin bulunduğu kişisel sayfasında kripto piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Raoul Pal, borsadaki potansiyel olumsuzluğun önümüzdeki aylarda kripto fiyatlarını tehdit edebileceğini söyledi. Nasdaq’ı incelediğini söyleyen ünlü analist, teknik analiz açısından kritik desteği kırılırsa endeksin potansiyel olarak daha düşük dipler yapma eşiğinde olduğunu söylüyor.

BU düşüşün kripto piyasasını aşağı çekmek zorunda olmadığını ancak mevcut makro koşulların, kripto varlıkları da olumsuz etkileme potansiyelinin yüksek olduğu konusunda yatırımcıları uyarıyor.

“Enerji hisse senetlerini, petrol emtialarını vb. kırmızı renkte görmek, hızlandırılmış bir paniğin tam bir ‘korelasyonu’ riskini artırmaya başlar. Saklanacak tek yer dolar ve muhtemelen tahviller olacaktır. Kripto paralarda bundan etkilenecektir.”

Pal, Real Vision ile yaptığı yeni bir röportajda, kriptonun düzeltme aşamasına gelmesi durumunda, genel olarak değişen bir piyasa yapısı içinde daha fazla etkileneceğini ve düzeltmenin şiddetli olabileceğini belirtti.

Kripto piyasası haftanın son gününde yatay bir görünümde. Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,770 dolardan işlem görüyor ve 40,000 dolarlık seviyeyi tutmaya çalışıyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

 

Eski Goldman Sachs analistinden çok kritik kripto piyasası açıklaması!

 

Ethereum ise 2,950 dolara gerileyerek kritik 3,000 dolarlık desteğin altında işlem görüyor. ETH, son 7 günde %3 değer kaybetti.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

Eski Goldman Sachs analistinden çok kritik kripto piyasası açıklaması!

 

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.