okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.174,61 USDT
eth
ETH
0.63%
Ethereum
3.751,64 USDT
bch
BCH
-0.26%
Bitcoin Cash
493,56 USDT
xrp
XRP
0.69%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
84,87 USDT
bnb
BNB
0.3%
Binance Coin
602,06 USDT
sol
SOL
-0.31%
Solana
167,18 USDT
avax
AVAX
-0.07%
Avalanche
37,98 USDT
ada
ADA
0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.78%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.85%
Shiba Inu
0,00 USDT

Almanya merkezli XRP açılımı heyecanlandırdı

ripple
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir zamanlar en değerli 2’nci kripto para olan Ripple – XRP aleyhinde açılan dava nedeniyle oldukça zemin kaybetti. Şu sıralar Ripple – SEC mahkemesinin sonuçlanması bekleniyor. Bu süreçte Almanya’dan XRP’ye müjdeli haber geldi.


Almanya merkezli XRP açılımı heyecanlandırdı

Ripple şirketi uluslararası ödemeler endüstrisine blockchain tabanlı çözüm önerileri getiriyor. Bir Fintech şirketi olan Ripple’ın kripto parası XRP, yazının kaleme alındığı saatte 71 cent’ten işlem görüyor. XRP 34.3 milyar dolarlı k piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 6’ncı sırada işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

xrp fiyatları

2018-2019 döneminde Ripple kripto para piyasa değerine göre sıralamada bir ara Ethereum’u geçerek 2’nci sıraya yükselmişti. Bu dönemde birçok banka ve finansal kuruluşun uluslararası ödemelerde Ripple’ın ürünlerini kullanması, XRP’nin değerlenmesine neden oldu. Ancak 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple aleyhine açmış olduğu mahkeme Ripple ve XRP’nin büyümesini sekteye uğrattı.

Lütfen Bkz: Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

Yakın zamanda Ripple – SEC arasında devam eden mahkemenin sonlanması bekleniyor. Eğer mahkeme Ripple lehine sonuçlanır ve XRP’nin menkul değer olmadığına karar verilirse XRP fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket başlayabilir.

Bu süreçte AB merkezli ETC Group, XRP endeksli bir yatırım fonunu (XRP – ETP) listeleme kararı aldı. Bu fon Almanya merkezli Deutsche Börse Xetra’da listelenecek. Bu yatırım fonu sayesinde XRP’nin AB merkezli kurumsal fon çekeceği bekleniyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ripple – XRP fiyat tahmini

Deutsche Börse Xetra’da birçok kripto para üzerinden çıkarılmış Borsa Yatırım Fonları listelenmektedir. Bu kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Solana, Cardano, Polkadot, Litecoin, Avalanche, Cosmos, Polygon ve Uniswap. Bu listeye artık XRP de eklendi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.