1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Eski First Lady Melania Trump, hangi kriptoya yatırım yapıyor?

Eski First Lady Melania Trump, hangi kriptoya yatırım yapıyor?

Eski First Lady Melania Trump, hangi kriptoya yatırım yapıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları ABD eski başkanlarından Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ı da cezbediyor. First Lady hangi kripto parayı tercih etti?


Eski First Lady Melania Trump hangi kriptoya yatırım yapıyor?

Kripto para piyasaları 2021 yılında olağan üstü bir sezon geçirdi. 10 Kasım’da Bitcoin 68,789 dolarla, ikinci büyük kripto para Ethereum ise 4,891 dolarla tüm zamanların rekoruna imza attı. Toplam piyasa değeri ise 3 trilyon doları gördü.

Kripto para piyasaları oldukça dinamik piyasalar ve yeni sanal ürünlerle karşılaşıyoruz. Bu sanal varlıklar içerisinde DeFi’ler ve NFT’ler 2021’de oldukça popüler hale geldiler.

NFT (non-fungible tokens) sanat dünyasına dijital bir soluk getirdi. Yetenekli sanatçılar ve yazılımcılar yeteneklerini NFT alanında sergilemeye başladı.

Non-Fungible Tokens (NFT) hakkında merak etttikleriniz için linke göz atabilirsiniz.

Melania Trump, Melania Trump Non-Fungible Token platformunu başlattı. Bu platformda ilk NFT satışı gerçekleşti ve satışa sunulan NFT’lere “Melania’s Vision” ismi verildi.

Melania’s Vision isimli NFT’ler 16-31 Aralık tarihleri arasında satışa sunulacak ve her bir Melania’s Vision NFT 1 Solana’dan satışa sunulacak.

Yazının kaleme alındığı saatte 1 Solana 182 dolardan alıcı buluyor.

Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Solana fiyatları

Donald Trump görevdeyken Bitcoin konusunda pek de cana yakın davranmıyordu. “I am not a fan of Bitcoin” tweet’i ile Trump oldukça gündem oluşturmuştu. Ancak eşi Melania, Donald Trump ile aynı görüşte değil. Bayan Trump, bizzat kripto para piyasalarına yatırım yaptığını görüyoruz.

Bayan Trump, Melania’s Vision satışından elde edeceği gelirleri bir vakfa bağışlayacağını duyurdu.

Kaynak


Total
0