EQIFI ve Tezos güçlerini birleştirdi, DeFi içindeki bu nikah piyasaya nasıl etki eder?

Tezos (XTZ) nedir? XTZ coin nasıl alınır? Geleceği var mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EQIFI ve Tezos yakınlığı neler getirecek?    Önde gelen bir DeFi platformu olan EQIFI, Tezos ile ortaklıkları aracılığıyla “yüksek bir çıta” oluşturmayı planlıyor.

 

Tezos, En İyi Dijital Banka ile DeFi Kredi Ürünlerini Piyasaya Sürecek

 

Merkezi yönetimi olmayan blockchain platformu olan Tezos, önde gelen DeFi platformu EQIFI ile Tezos blok zinciri ekosistemine destek sağlayan bir dizi borç verme ve getiri ürünleri piyasaya sürecek.

EQIFI Neden Tezos’u Seçti?

CryptoPotato ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, EQIFI, zamana göre test edilmiş zincir üstü yönetimi, hisse senedi konsensüs mekanizmasındaki güvenilirliği  ve geliştiriciler ve yenilikçiler topluluğu olmak için Tezos’u tercih ediyor. EQIFI için bu ortaklık, onları DeFi’ye daha yakın kusursuz küresel köprü olarak sağlamlaştırıyor.

 

DeFi platformu, müşteri tabanına stake ve ödünç alma hizmetleri sunacak. EQIFI başkanı Jason Blick, bunun EQIFI’yi endüstrinin zirvesine yerleştirmesine yardımcı olacağına inanıyor, ve sözlerine ;

 


“Tezos gibi bir endüstri lideriyle sunulan bir ürün, EQIFI’nin DeFi alanında belirlediği çıtayı ifade ediyor. Stake ve borçlanma için Tezos sahiplerine erişim sağlamak, EQIFI’yi endüstri lideri olacak şekilde konumlandırmanın bir sonraki adımıdır.” diye devam etti.

 

EQIFI, EQIBank olarak bilinen dünyanın en iyi lisanslı ve düzenlenmiş bankalarından biri tarafından finanse edilmektedir. Platform, merkezi olarak EQX tokeni adı verilen staking tokeni sahipleri tarafından yönetilir.

 

Tezos, birinci katman, hisse kanıtı, akıllı sözleşme uyumlu blockchain’lerden biridir. NFT’lerden DAO’lara ve DeFi’ye kadar her şey için destek sağlarken milyonlarca işlem kaydetti ve yüzlerce uygulama sunuyor.

EQIFI ve Tezos yakınlığında tokenleştirme hareketi

Tezos, her seferinde bir ortaklık yoluyla tokenine ve ağına erişimi genişletiyor. Sadece bir hafta önce, Crypto Finance Group, InCore Bank ve Inacta dahil olmak üzere üç İsviçre bankası için zincir üstü dijital ürünler yaratması için seçildi. Özellikle InCore, EQIFI gibi Tezos için staking, ticaret ve depolama hizmetleri başlatma sözü vermişti. Bundan sonra XTZ (Tezos) fiyatı aniden %15 arttı.

Crypto Finance Group’taki depolama altyapısının CEO’su Stijn Vander Straeten, Tezos’un akıllı sözleşme işlevinin finansal sisteme nasıl yardımcı olabileceğini ön görüyor.

“Bu Tezos kullanım senaryolarının finans sektörü için piyasaya sürülmesi, yenilikçi, uyumlu zincir üstü finansal ürünleri bugün gerçeğe dönüştürüyor.” sözleri bunun kanıtı gibi. 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
EQIFI ve Tezos güçlerini birleştirdi, DeFi içindeki bu nikah piyasaya nasıl etki eder?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.