Loading...
btc
BTC
-0.14%
Bitcoin
66.136,38 USDT
eth
ETH
-0.11%
Ethereum
3.564,93 USDT
bch
BCH
0.19%
Bitcoin Cash
430,81 USDT
xrp
XRP
-0.41%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.38%
Litecoin
79,53 USDT
bnb
BNB
-0.42%
Binance Coin
605,60 USDT
sol
SOL
-0.74%
Solana
144,44 USDT
avax
AVAX
0.2%
Avalanche
30,07 USDT
ada
ADA
-0.44%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.34%
Poladot
6,20 USDT
doge
DOGE
-0.58%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel Enigma (ENG) Coin nedir? ENG coin nedir? ENG coin yorum-analiz ve haberleri

Enigma (ENG) Coin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Gizli Anlaşmalar Ve Zincir Dışı Ölçeklendirme Kılavuzu
Enigma (ENG) Coin Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Enigma ENG coin nedir? Enigma coin blockchain networklarına ikincil bir veri depolama ve matematiksel işlemler sağlayan zincir dışı bir platformdur. Onu kullanan herhangi bir blockchain  programına  gizlilik  ve ölçeklendirme çözümleri sunan bir protokolü mevcut. Veriler Enigma’ya aktarılırken network güvende kalacak ve veri yığılmasından kurtulmuş olacak.


Enigma ENG coin nedir

eng-coin-nedir-koinmedya

Enigma ENG coin nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Öncelikle gizli anlaşmalar Enigma’nın mahremiyet ekmeğine yağ sürüyor. Akıllı anlaşmalar Ethereum için ne ise gizli anlaşmalar da Enigma için o anlamı taşıyor ve geliştiricilere güvenilirlik zemininde uçtan uca merkezci olmayan uygulamalar inşa etmede yardım ediyor.

En güzel ENG coin nedir videosu

Enigma ENG Coin nasıl çalışıyor?

eng coin nedir Güncel Enigma (ENG) Coin nedir? ENG coin nedir? ENG coin yorum-analiz ve haberleri

Enigma coin, blockchain uyumlu ve tahmin edilemeyen bir yapıya sahip. Zincir dışı matematiksel hesaplamalar ile geleneksel blockchain platformlarının genişlemesine hizmet edecek. Şifre hem kamuya açık blockchain üzerinde hem de özel zincir dışı enigmada işleniyor.

Güvende kalmasını sağlamak için veriler networka gönderilmeden önce şifrelenebilir ve bu zincir dışı tabaka verilerin Enigma üzerindeki nodlara dağıtılmasından ve güvende tutulmasından sorumludur. Blockchainin kamusal ledgeri yalnızca depolama ispatı için referansları depolar fakat verilerin hiçbiri halka açık değildir –karatılmış, özel ve zincir dışı networkta parçalara ayrılmış bir haldedir.

Zincir Dışı Ekosistem MPC’ler ve DHT

Bunun nasıl çalıştığı konusunda bir fikir vermek için; Enigma’nın güvenli çok taraflı matematiksel hesaplamalar (MPC’ler) ve veri mahremiyetini sağlamak için zincir dışı dağıtılmış karma-masa (DHT)  kullandığı görülüyor. Bu şifreli işaretlere çok fazla kafa yormayın. Temel olarak MPC’ler güvenliği sağlamak için verileri parçalayarak network üzerindeki nodlara  dağıtıyor. DHT daha sonra bu verilerin zincir dışı bir veri tabanında depolanmasının güvenliğinden sorumlu. Bu ikisine bir bütünün iki parçası olarak bakabiliriz. MPC ler işleme ve kurtarmadan sorumlu iken DHT veriyi depoluyor. İkisi  birlikte verinin tamamen güvende kalmasını sağlıyor.

eng coin nedir Güncel Enigma (ENG) Coin nedir? ENG coin nedir? ENG coin yorum-analiz ve haberleri

 

Bunu bir puzzle gibi düşünün. Her Nod, Puzzle’ın bir parçasına denk geliyor. Fakat her bir parça geri kalanlar olmadan bir anlam taşımıyor. Daha da fazlası Nod’ların operatörleri tüm parçaların yaptığı resmi bilmiyor. Enigma’ya (ENG coin) verilerinin depolanması için ulaşan her kullanıcı resmi biliyor ve bununla istediği zaman yeniden düzenleme için tüm parçaları geri alabiliyor.

 

Puzzle parçaları, şifrelenmiş veriler için nodların depoladığı değerler. Bu değerler  verilerin özel anahtarı ile sağlanıyor. bu da puzzle parçalarının sizin olduğunu doğrulayan resim. Özel anahtar olmadan, bütünü yeniden oluşturma için gerekli veri parçalarına ulaşamıyorsunuz

ilginizi çekebilir: Haftanın Önemli Kripto Para Haberleri: Beklentiler, analizler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Enigma (ENG coin) Blockchain Üzerinde Nod’ların Etkisi

Böylece tüm veriler farklı Nod’lara bölünüyor ve diğer Nod’lara bilgi sızdırmadan beraberce işlem yapıyorlar. Özellikle hiçbir kısım verinin tümüne ulaşamıyor. Her bir kısım tek başına anlamsız. Bitcoin nodlarının aksine her nod bilgileri networka göndermekten sorumlu değil. Bunun yerine Enigma networkunun azaltma tekniği, performans, yetenek ve saygınlık temelinde verilen herhangi bir proje için hesaplama talebi doğrultusunda sadece doğru Nod’ların görev almasını  ve bu da networkun optimal kullanımını sağlıyor.

Nod operatörleri –kazı ödülü değil, harcadıkları efora göre ücret alıyorlar. Depolama ve hesaplama işlemlerinin ücretleri operatörlere hesaplama kaynakları sağlamalarını teşvik için  uygulanıyor. Onların düzgün çalışmalarını sağlamak için tüm Nod operatörlerinin hata riskine karşı  bir teminat depoziti yatırmaları gerekiyor. Enigma resmi evrakları  bu durumu şöyle açıklıyor:

Networka katılmak, veri depolamak işlem gerçekleştirmek ve ücret almak için her Nod ilk önce özel anlaşma için teminat depoziti göndermek zorunda. Her hesaplama tamamlandıktan sonra özel anlaşma doğruluğu ve dürüstlüğün devam ettiğini denetler. Eğer bir Nod’un sonuç hakkında yalan söylediği ya da hesaplamayı erkenden durdurduğu belirlenirse depozitini kaybeder be bu da diğer dürüst Nod’lar arasında dağıtılır. İşlemler bu kötü niyetli Nod olmaksızın devam eder.

 

ENG Coin yatırım için uygun mu?

eng coin nedir Güncel Enigma (ENG) Coin nedir? ENG coin nedir? ENG coin yorum-analiz ve haberleri

 

Enigma coin blockchain üzerinde veri depolama /yönetimi için çok ihtiyaç duyulan çözüm sözü veriyor. Enigma coin  gizli anlaşmalar ile  kullanıcıların hassas bilgilerinin  korunmasını sağlıyor ve aynı zamanda bu verileri geçerli kılan bir blockchain networkunun güvenilirliğine sahip. Ek olarak geliştiriciler yoğun hesaplama yükünü Enigma’nın zincir dışı networkuna aktararak blockchain platformlarına ölçeklendirilebilir depolama seçeneği  ve verileri işlemek için alternatif kaynaklar verebilirler.

Onaylanmış ve  gerçeklik konsepti oluşturmak için çabalayan böyle bir ekiple, oluşturulan proje sık görülmüş şey değil. Eğer bu realite amacına ulaşırsa Enigma’nın gizli anlaşmaları ve veri pazarının gelecek yıllarda kripto dünyasına ne getireceği hakkında söylenecek pek bir şey yok.

Enigma ENG coin nedir ve Enigma coin nasıl çalışıyor sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.