1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En karlı madencilik hangi kripto parada (Güncel)

En karlı madencilik hangi kripto parada (Güncel)

En karlı madencilik hangi kripto parada (Güncel)
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020’de en karlı madencilik hangi coinde? Öyle görünüyor ki madencilerin bu aralar favorisi olan yeni bir kripto para var. Fiyatın da yükselmesi ile madencilerin kazancı da arttı. Bahsettiğimiz kripto Dogecoin. Bu coini kârlı yapan şey sadece fiyatı değil. Blok süresi ve her blok ile üretilen coin sayısı da inanılmaz boyutlarda.


2020’de en karlı madencilik bu coinde

Öyle görünüyor ki başlarda bir “şaka” olarak kurulan Dogecoin, bu durumundan uzaklaşıyor ve kripto piyasasının her gün konuşulan bir coine dönüşüyor. 2013 yılından bu yana DOGE birçok kişinin ilgisini çekti. Ancak bu kripto paranın bir özelliği var. Basılabilecek Dogecoin sayısında bir limit yok.

Kripto piyasasındaki birçok coinin en fazla ulaşabileceği coin miktarı ile ilgili bir sınırı var. En başta Bitcoin en fazla 21 milyon adet olabilir. Ancak Dogecoin enflasyonist bir kripto olarak kuruldu. Dogecoin her 60 saniyede bir piyasaya 10,000 yeni coin pompalıyor. 60 saniye bu coin için bir blokun üretim süresi. Mesela Bitcoin’de blok süresi 10 dakika ve çok daha az BTC üretiliyor (şu an 6.25 BTC) bu süre zarfında. Ayrıca toplam coin arzının da bir limiti var.

İlgili – Kurumsal sermayeden BTC madenciliğine büyük yatırım!

Bu özelliğine rağmen DOGE fiyatı yükseliş trendi gösteriyor. Kripto para saatler içinde yüzde 50 değer kazandı. 2017 yılından bu yana gördüğü en yüksek değer artışı oranı. Tabii bununla birlikte “Nasıl Dogecoin alınır” aramaların da dört kat arttı. Bu da kripto paranın gördüğü muhtemelen en yüksek arama skorudur. Öyle görünüyor ki Dogecoin sonunda parlak bir geleceğe doğru ilerliyor.

Tabii bu arada bu yıl artışta olan sadece DOGE fiyatı değil. Dogecoin madenciliği de yükselişte ve madenciler kazanç sağlıyor. En karlı madencilik bağlamında Dogecoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi kripto piyasasının devlerini de geçiyor.

Dogecoin de en karlı madencilik açısında bu yıl Bitcoin ve Ethereum’dan sonra geliyor. Madencilik zorlu bir iş ve fiyat, blok ödülü, halving ve donanımın verimliliği gibi faktörlerden etkilenir. Tabii bir ağda çıkarılan coin sayısı arttıkça madencilerin buradan pay alma fırsatı da artar. Dogecoin blok süresi 60 saniye ve her blok ile ağa 10,000 yeni coin pompalanıyor. Sonuçta bu durum madencilerin yararına işliyor görünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.