1. Home
  2. İnceleme
  3. Borsa
  4. En iyi altcoin borsaları hangileri?

En iyi altcoin borsaları hangileri?

En iyi altcoin borsaları hangileri?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasada Bitcoin’e alternatif  olabilecek binlerce Altcoin var. 2019’da altcoin yatırımlarınız için tercih edebileceğiniz en iyi 5 altcoin borsası için küçük bir araştırma yaptık. Umarım yazım, yatırımlarınız için size rehberlik eder.


En iyi 5 altcoin borsası

Yatırımcılar için oldukça zorlu geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. Şimdiye kadar büyük bir gelişme göstermiş olan altcoinlerin 2019’da büyük bir atak yapması bekleniyor. Piyasada binlerce altcoin olmasına rağmen en bilinenleri Ripple, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash.

2019’da altcoin işlem platformlarında yatırım yapmadan önce hangi borsada işlem yapmanın resmi olduğu hakkında küçük bir araştırma yapmakta fayda var. İşte size en iyi 5 altcoin borsası:

Binance

Binance henüz 2017’de kurulmasına rağmen, kripto para piyasasının en güvenilir ve en popüler borsalarından birisi oldu. Şu anda 400’den fazla kripto para çiftine platformunda yer veriyor. Platform, kullanımı kolay arayüzü, çeşitli şifreleme yolları ve sağladığı kolay seçenekler sayesinde kullanıcılarına anlık ticaret yapma fırsatı tanıyor.

Kripto piyasasında oldukça popüler olan Changpeng Zhao’ın CEO’luğunu üstlendiği borsa, güvenirlik açısından da kendini ispatlamış durumda.  Bu özelliklerin hepsi bir araya getirildiğinde Binance 2019 altcoin yatırımı için en iyi alternatif borsalardan birisi olacak.

Coinbase

Coinbase de kripto para piyasası ekosisteminde yer alan en güvenilir borsalardan birisi. Coinbase’in platformu görsel olarak oldukça basit ve kullanışlı. Ayrıca müşterilerine sunduğu soğuk depoları ile paralarını saklayabilecekleri koruyucu hizmetler de sunmaktadır. Bununla birlikte yakın zamanda blockchain piyasasında isim yapmış bir çok geliştiriciyi de kadrosuna dahil etti.

Şu anda sadece 8 kripto parayı borsasında listeleyen Coinbase, geçen ay yaptığı duyuru ile otuza yakın altcoini listeye alarak yelpazeyi genişletecek. Coinbase, güvenlik açısından da en önde gelen borsalardan birisi.

Huobi

İşlem hacmi bakımında en iyi üç kripto borsadan birisi olan Houbi, piyasalarda tutarlı performans sergilemeye tam gaz devam ediyor. Platform, 380’den fazla kripto para çifti için işlem desteği sunuyor. 2017 yılına kadar sadece Çin ve Asya piyasasında ağılığını hissettiren Huobi, bu sene stratejisini değiştirerek küresel bir borsa olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

OKEx

Toplamda 415 kripto para çiftine destek veren Okex, yüksek bir işlem ve güvenlik hacmine sahip.  OKEx, yakın zamanda vadeli işlemler pazarına da girerek bütün dikkatleri üzerine çekti. 2014 yılında piyasaya dahil olan OKEx, müşterilerine fiat-kripto ve kripto-kripto işlem seçenekleri de sunuyor.

Bittrex

2015 yılında faaliyete başlayan Bittrex, müşterilerine 297 kripto para birimi çifti ile işlem yapma fırsatı sunmaktadır. Şu anda sadece kritpto para ile işlem yapmaya izin veren Bittrex yakın gelecekte fiat para ile işlem yapmayı da sistemine dahil edecek. Bittrex aynı zamanda sahip olduğu yüksek likidite ile de dikkat çekmektedir.

En çok gelecek vaat eden kripto paralar yazısı için tıklayınız!