Home Kriptopara Haber Borsa Haber Son dakika: Coinbase borsası XRP – XLM ve diğer 30 kripto parayı izlemeye aldı!

Son dakika: Coinbase borsası XRP – XLM ve diğer 30 kripto parayı izlemeye aldı!

Son dakika: Coinbase borsası XRP – XLM ve diğer 30 kripto parayı izlemeye aldı!

brave
0

En büyük kripto para borsalarından biri olarak gösterilen Coinbase XRP – XLM dahil olmak üzere toplamda 31 tane kripto parayı listelemeyi düşündüklerini duyurdu.


Coinbase XRP – XLM dahil 31 kriptoyu izlemeye aldı

Kripto para piyasasındaki bugün yaşanan büyük çöküş yatırımcıların ve kripto severlerin moralini alt üst etti. Bununla birlikte Coinbase’den gelen güzel haber yatırımcıların yüzünü bir nebze olsun güldürdü.

Coinbase Blogundan paylaşılan habere göre XRP, NEO, XLM ve EOS ile birlikte aşağıdaki listede yer alan kripto paralardan herhangi birine sahipseniz, piyasanın yerle bir olduğu bu zor günlerde gülümsemek için bir nedeniniz var demektir. Çünkü Coinbase, 31 adet kripto parayı borsasında listelemeye hazırlanıyor. İşte listelenmeye aday olan kripto paralar:

 

Coinbase bundan aylar önce de benzer bir açıklamayı yapmıştı. 15 Temmuz’da Coinbase yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Cardano (ADA), Stellar (XLM), Basic Attention Token (BAT), Zcash ve 0x tokenlerini araştırdıklarını ve yakın zamanda borsalarında listelemeyi düşündükleri ifade edilmişti.

Şimdiye kadar bu beş tokenden 3 tanesini (BAT,ZEC,XRX) listelediler. Diğer iki tokenin ise değerlendirme süreci devam ediyordu.  Ancak bugün Coinbase’in blog sitesinden yapılan paylaşımda bu sayının 31’e çıkarıldığı ifade edildi.

Coinbase listesine girme kriterleri

Peki, kripto paraların Coinbase borsasında listelenmesi için ne gibi prosedürleri atlatması gerekiyor. Bu kriterleri Coinbase yetkilileri şu şekilde özetliyorlar:

İlk olarak yeni dijital varlıkları Coinbase borsasına eklemek, öncesinde derin bir araştırma ve değerlendirme sürecini içeriyor. İlgili kripto paralar hakkında elde edilen verilerin hem teknik açıdan yeterlilik, hem de Coinbase borsasına uygunluk arz etmesi gerekiyor. Dolayısıyla listelenmesi düşünülen paraların % 100 listeleneceği garanti değil.

İkinci olarak, yapılan değerlendirme süreci sonunda bazı kripto paralar sadece müşterilerin alım satım yapması için kullanılabilir. Bu durumda bu kriptolar, normal bir cüzdanda olduğu gibi para gönderme ve havale alma gibi işlemleri gerçekleştiremiyor.

Üçüncü olarak, kanunların izin verdiği şekilde yargısal denetimden geçebilmiş olan kripto paralar borsada listelenebiliyor. Bu madde bir anlamda üzerinde herkesin hemfikir olmakta zorluk çektiği Ripple’ı yakından ilgilendiriyor.

Son olarak dikkate değer bir prosedür daha var. Herhangi bir ülke bu kripto paralardan birini tahvil olarak görmüyor olabilir. Ancak bu paranın başka ülkelerdeki Coinbae listelerinde yer almasına engel değil. Söz gelimi Ripple ABD‘de tahvil olarak görülmüyor olabilir. Ancak bu, Ripple’ın tahvil olarak görüldüğü İngiltere’de listelenmesine engel değil.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave