1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En güncel Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini (2022 – 2030)

En güncel Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini (2022 – 2030)

En güncel Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini (2022 – 2030)
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Classic 2022 ve sonrasında karlı bir yatırım olabilir mi? Orta ve uzun vadede Ethereum Classic fiyat tahmini hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Uzmanlardan Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini (2022 – 2030)

 Kripto para birimlerinin yaratılışı finans dünyasında devrim niteliğinde bir dönemi de beraberinde getirdi. Bu devrimle birlikte, benzersiz ve üstün özellikleri ile kripto para birimleri, yatırımcılara çok sayıda avantaj sundu. 

Nitekim fiat para birimleri, dünya ekonomilerinde durgunluğun yaşandığı son birkaç yıl içinde cazibesini kaybederken, kripto para birimleri ivme kazanmaya devam etti.

Kripto piyasası büyümeye devam ederken, birçok proje de bu rekabetçi ortamda ayakta kalabilmek için teknolojilerinde iyileştirmeler yapmaya devam etti.

Öte yandan, Ethereum blockchaininde gerçekleşen bir hardfork sonrasında ortaya çıkan Ethereum Classic (ETC) ise, geçtiğimiz yıl kaydettiği tüm zamanların zirvesi (ATH)’nden sonra etkileyici bir ivme yakalayamadı. Ancak ETC’nin çok yüksek bir potansiyele sahip bir kripto para olduğunu söyleyebiliriz.

En güncel Ethereum Classic fiyat tahmini (2022 - 2030)

Peki bu projeyi özel kılan şey ne?

Bu soruya cevap bulmak için Ethereum Classic projesine biraz daha yaķından bakalım. Ve yükseliş potansiyelinin arkasındaki nedenleri anlamaya çalışalım. 

Şimdi Ethereum Classic fiyat tahminine geçmeden önce, Ethereum Classic’in bazı benzersiz özelliklerine bir göz atalım. Ve ardından CryptoNewsZ, Walletinvestor, Digitalcoinprice ve CoinQuora başta olmak üzere çeşitli tahmin sitelerinden derlediğimiz ETC fiyat tahminlerine geçerek, 2022 ve sonrasında ne kadar yükselebileceğini görelim.

 Ethereum Classic (ETC) nedir? 

Ethereum Classic, akıllı sözleşme (komut dosyası oluşturma) işlevselliğine sahip, açık kaynaklı, blockchain tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur. 2016 yılında Ethereum’dan ayrılan Ethereum Classic’in amacı, yatırımcıların kendilerini güvende hissetmelerini ve ETC ile çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapmalarını sağlamaktı.

Ethereum Classic (ETC) coin nedir?

Kripto ekosistemindeki en umut verici kriptolardan biri olan ETC coin ise, DApp’lerin ve diğer blok zincirlerinin sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesine izin veren bu platformun yerel tokenidir.
Ağ içinde premium hizmetlerin satın alınmasında kullanılan ETC, ayrıca ağdaki madencileri ödüllendirmek için de kullanılır.

En güncel Ethereum Classic fiyat tahmini (2022 - 2030)

ETC, geliştiricilerin kolayca merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlayan, tüm sansürsüz sözleşmelerin ağda yürütülebileceği esnek ve uyarlanabilir şekilde tasarlanmış açık kaynaklı bir blockchain projesidir. Ethereum Classic bir zamanlar, Ethereum (ETH) ile aynıydı. Bazı talihsiz koşullar nedeniyle, iki kampın yolları bir hard fork ile (sert çatal) ayrıldı.

Ethereum ağında DAO’da yaşanan ciddi bir sorun yüzünden ETC, orjinal zinciri korumayı ve onunla devam etmeyi seçti.

Şimdi Ethereum Classic hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre, ETC fiyat tahminlerine geçelim. 

ETC 2022 ve sonrasında karlı bir yatırım olabilir mi? 

CoinMarketCap’te 28. sırada yer alan ETC, blockchain ağındaki son güncellemeler, geliştirmeler ve değişiklikler ile birlikte 2022 ve sonrasında etkileyici bir ivme yakalayabilir.

ETC fiyatı: Anlık ETC fiyatı için tıklayınız.
Toplam ETC arzı: 210.700.000 ETC
Piyasada işlem gören ETC arzı: Dolaşımdaki güncel ETC arzı için tıklayınız.
ETC coin işlem hacmi: 24 saatlik ETC işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi: 176,16 dolar
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi: 04524 dolar
Toplam ETC coin yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

Ethereum Classic tarihsel fiyat verileri

Tarihsel verilere göre, ETC 2016’da borsada listelendikten kısa bir süre sonra, nisan ile mayıs arasında 0,508 dolardan 0,660 dolara çıkarak, ilk büyük yükselişini kaydetti.

Birçok kriptodan farklı olarak, Ethereum Classic, 2017’nin neredeyse tamamı boyunca aşırı bir büyüme gördü. Ocak ayında 2 doların hemen altında olsa da eylül ayına kadar inanılmaz bir ivme yakaladı ve 18 doları aştı. Ancak hepsi bu değildi. Onu bekleyen daha büyük bir yükseliş vardı.

 Ekim ve aralık 2017 arasında ETC fiyatı 10 dolardan 40 doların üzerine çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kaydetti. Ancak bir yıl sonra, Aralık 2018’de ETC fiyatı 5 dolara kadar düştü.

Bununla birlikte 2021 yılına kadar gördüğü en yüksek seviye yaklaşık 12 dolar iken; mart ayına doğru yeniden ivme kazandı. 

Şaşırtıcı bir şekilde, Covid-19 pandemisinin yoğun bir şekilde yaşandığı bir dönemde, neredeyse tüm para birimleri iç karartıcı bir performans sergilerken; ETC istikrarlı fiyat hareketleri ile yatırımcıların güvenini kazandı ve büyük bir ivme yakaladı. Ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 176 dolar ile 6 Mayıs 2021’de kaydetti. 

ETC fiyatının yükselişinin arkasındaki önemli faktörlerden biri de Ethereum ana ağında uzun süredir beklenen lansmandı. Bu, Ethereum Classic fiyatını olumlu etkiledi. Ve bu faktörler, merkezsiz finans (DeFi) sektöründe ETC protokolünün kullanımını artırdı ve böylece Ethereum Classic’in benimsenmesini artırdı. Ayrıca Temmuz 2021’de Ethereum Classic, Berlin hard forku aracılığıyla birçok önemli özelliği uygulamak üzere Magneto olarak bilinen bir hard fork başlattı. Bu da yükselişin sebeplerinden biriydi.

Pandemi aşamasında, ETC için bu olağanüstü bir zafer olarak sayılabilir. Ancak yıl sonuna doğru kripto piyasasını kasıp kavuran büyük düşüşlere karşı direnmeyi başaramadı ve ETC de diğerleri gibi kırılmaz denilen sağlam destek seviyelerinin altına düştü.

Peki Ethereum Classic (ETC) fiyatı 2022’de ne kadar yükselebilir?

2022-2030 Ethereum Classic fiyat tahminleri

Ethereum Classic, 2022’nin başlangıcında yükselişini sürdürse de beklendiği gibi bu ivmeyi devam ettiremedi. Sürekli düşüşerek, uzmanların orta vadede 500$ veya daha fazlasına ulaşma beklentilerini karşılayamadı. Buna karşılık teknik veriler ve tahminler, orta vadede 50 dolarlık bir fiyat mümkün olursa, ETC’nin yeni bir dönüm noktası oluşturacağını gösteriyor.

En güncel Ethereum Classic fiyat tahmini (2022 - 2030)

Şimdi popüler tahmin sitelerinden derlediğimiz fiyat tahminleri ile devam edelim:

2022 için uzun vadeli ETC fiyat tahminleri genel olarak yükseliş yönünde. Ancak ETC’nin yakın ve orta vadede yeni zirvelere ulaşma olasılığı düşük..

En güncel Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini (2022 - 2030)

Wallet Investor analistleri, ETC’nin bir yıl içinde 35$’a; önümüzdeki beş yıl içinde ise 100 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Ilımlı fiyat tahminleri ile bilinen bir başka tahmin sitesi olan DigitalCoinPrice, ETC değerinin bir yılda ortalama 24 dolara ulaşacağını söylerken, 2023’in sonunda 26 dolara ulaşmasını bekliyor.

Bu aradaDijitalcoinPrice.net’e göre, ETC fiyatı 2028’de ortalama 54,31 dolara yükselebilir ve 2030’da ise maksimum fiyat hedefi olarak 77,19 doları görebilir.

Ethereum Classic DigitalCoinPrice tarafından paylaşılan tahmin grafiği önümüzdeki beş yıl içinde %550’lik bir kazanç öngörüyor.

ethereum classic fiyat tahmini En güncel Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini (2022 - 2030)

Coinquora’dan Ethereum Classic fiyat tahminleri 

2022 Ethereum Classic tahmini

 2022’nin ilk yarısında 21,58 dolara kadar hızlı bir ivme yakalayabilir.

2023 ETC tahmini

ETC fiyatı 2023 yılında en fazla 26 doları görebilir.

 2024 ETC fiyat tahmini

2024 için ETC fiyat tahmini, arkasındaki büyük topluluğa ve kitlesel benimsemeye dayalı olarak, uzun vadede yükseliş gösteriyor. 

Platform tarafından yayınlanan son güncellemeler, gelişmeler ve yeni proje tahminlerine göre, 2024 yılında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleniyor. Tüm bunlar, ETC coinin fiyatını artırabilir. Fiyat yükselerek, 30$’a ulaşabilir ve böylece ETC, 2024 yılında en iyi yatırım dönüşüne sahip kripto paralar listesine adını yazdırabilir.

2025 Ethereum Classic fiyat tahmini

Önümüzdeki üç yıl içinde, ETC fiyatları 33.75 dolara kadar yükselebilir.

2026 Ethereum Classic fiyat tahmini

ETC fiyatı 2026’nın sonunda 31dolara ulaşabilir.

En güncel Ethereum Classic fiyat tahmini (2022 - 2030)

ETC fiyatı 2022’de ATH seviyesini aşabilir mi?

ETC, 2022’de iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, ETC’nin 2022 yıl sonuna kadar 176.16$’lık mevcut ATH’sini aşma olasılığı yüksek.

ETC yıl sonununda 100 dolara ulaşabilir mi?

ETC, uzun vadeli yükseliş trendini korumaya devam eden kripto varlıklarından biridir. Bitcoin’e bağlı olarak, bu eğilim devam ederse, ETC 39.09 doları kırabilir ve 100 dolara kadar yükselebilir. 

ETC, 2022’de iyi bir yatırım mı?

ETC, geçtiğimiz yıl en çok yükselen kripto para birimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca, son birkaç ayda kaydedilen başarılarıyla birlikte, ETC’nin bu yıl da yatırım yapmaya değer bir kripto para olduğunu söyleyebiliriz.

2022 Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini nedir?

Coinquora analistleri, Ethereum Classic (ETC) fiyatının 2022 yılına kadar 75,44 dolara ulaşmasını beklerken; Wallet Investor analistleri, ETC’nin bir yıl içinde 57.458$’ı görmesini bekliyor. DigitalCoinPrice ise, ETC değerinin bir yılda 34.96 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

2023 Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini nedir?

Ethereum Classic (ETC) fiyatının 2023 yılına kadar 150 dolara ulaşması bekleniyor.

2024 Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini nedir?

Ethereum Classic (ETC) fiyatının 2024 yılına kadar 200 dolara ulaşması bekleniyor.

2025 Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini nedir?

Ethereum Classic (ETC) fiyatının 2025 yılına kadar 300 dolara ulaşması bekleniyor.

2026 Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini nedir?

Ethereum Classic (ETC) fiyatının 2026 yılına kadar 350 dolara ulaşması bekleniyor.

2028 Ethereum Classic (ETC) fiyat tahmini nedir?

DigitalCoinPrice, ETC değerinin bir yılda 34.96 dolara ulaşacağını söylerken, 2028’in sonunda 77.19 dolara ulaşmasını bekliyor. Yani Ethereum Classic DigitalCoinPrice tarafından paylaşılan tahmin grafiği önümüzdeki beş yıl içinde %550’lik bir kazanç öngörüyor.
Bu arada PricePrediction.net’e göre, ETC fiyatı 2028’de 89.65 dolara yükselebilir ve 2030’da ise maksimum fiyat hedefi olarak 124 doları görebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.