1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. En büyük üçüncü Bitcoin balinası harekete geçti!

En büyük üçüncü Bitcoin balinası harekete geçti!

En büyük üçüncü Bitcoin balinası harekete geçti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Gizemli bir Bitcoin balinası sadece bir hafta içerisinde 71 milyon dolar değerinde Bitcoin topladı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

En büyük üçüncü Bitcoin balinası harekete geçti!

Bitcoin, 40,000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Lider kripto para birimi 40,000 dolarlık psikolojik direnç noktasının üzerinde fiyatlanabilirse 42,000 dolara kadar ulaşabilir.

Son 24 saat içerisinde 40,296 dolara kadar yükselen BTC, 38,941 dolar ile bu fiyat arasında bir kanalda fiyatlanıyor. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,455 dolardan işlem gören kripto paranın toplam piyasa değeri 750 milyar dolarda.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

En büyük üçüncü Bitcoin balinası harekete geçti!

 

Kripto piyasasının belirleyicileri olan büyük balinalar fiyatın düşük olduğu zamanları fırsata çevirmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük üçüncü balinası, son bir hafta içerisinde yüksek miktarda Bitcoin topladı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Veri izleme web sitesi BitInfoCharts, bu balinanın son bir hafta içerisinde milyon dolar değerinde 1,800 Bitcoin aldığını belirtti. BU balinanın cüzdanında şu anda toplam 125,552 Bitcoin bulunuyor. Bu da güncel değer ile yaklaşık 5 milyar dolar yapıyor.

BitInfoCharts belgelerine göre, cüzdan, yüzlerce Bitcoin satın alma ve ardından ABD kripto borsası Coinbase’e bağlı cüzdanlara sık sık 1.500 BTC gönderme yönünde genel bir eğilim gösteriyor.

Bahsi geçen Bitcoin balinası geçtiğimiz yılın son çeyreğinde sessiz kalarak dikkat çekmişti. Bu yıl ise Bitcoin toplamaya devam ediyor. Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, balinanın belirli bir fiyat aralığındayken BTC ticareti yaptığını, düşüşleri satın aldığını ve fiyat yükselince satış yaptığını belirtti.

Balinanın son hareketi Bitcoin fiyatında bir yükseliş beklediği anlamına geliyor. Lider kripto para birimi Nisan ayının başında yakaladığı 48,000 dolar ile bu yılın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: