1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elrond teknik analizi: EGLD fiyatındaki ayı tuzağına dikkat!

Elrond teknik analizi: EGLD fiyatındaki ayı tuzağına dikkat!

Elrond teknik analizi: EGLD fiyatındaki ayı tuzağına dikkat!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elrond teknik analizi, EGLD fiyatının son 24 saatte en çok yükselen coinlerden biri olduğunu gösteriyor. Ancak bu yükseliş sizi yanıltmasın. EGLD/USD paritesi grafiğinde bir de “death cross” oluştu.


Elrond teknik analizi: EGLD fiyatı ne olur?

Elrond (EGLD) fiyatı 8 Ekim’de 277 dolarda zirve oluşturduktan sonra yaklaşık 2 haftadır alçalan bir trend çizgisini takip ediyor. Kripto para bir kez bu trendi kırmaya çalışsa da başarılı olamadı. Bugün yeniden EGLD fiyatının bu trendi kırma girişimini görüyoruz.

Günlük açılışı 230 dolardan yapan Elrond, bu yazı hazırlanırken 238 dolara kadar gün içi zirvesini kaydetti.

Bitcoin’in öncülük ettiği yükseliş sırasında en çok değer kazanan yüksek değerli coinlerden biri de EGLD oldu. Elrond fiyatın son 24 saatte yüzde 4’den fazla artış kaydetti.

Elrond (EGLD) destek ve direnç seviyeleri

Kripto para piyasasında en çok yükselen büyük değerli coinler Kaynak: Coin360

İlgili – Elrond (EGLD) fiyat tahmini: 2021, 2022 – 2025

Elrond grafiğindeki “death cross”

Son 24 saatteki yükselişe rağmen, EGLD/USD 4 saat grafiğinde hareketli ortalamalar (MA) farklı bir şeye dikkat çekiyor. 50 MA son birkaç günde artık ikinci defadır 200 MA’nın altına düşüyor. Küçük hareketli ortalamaların büyük hareketli ortalamanın altına düşmesi “death cross” olarak adlandırılıyor.

Şu an hem 50 MA hem de 100 MA, 200 MA’nın altında. Bundan dolayı son yükseliş girişimine rağmen yatırımcılar dikkatli olmalı.

Elrond (EGLD) destek ve direnç seviyeleri

EGLD/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Elrond (EGLD) destek ve direnç seviyeleri

Elrond (EGLD) fiyatının önünde şu an ilk direnç seviyesi 238 dolar – 240 dolarda. Burası aynı zamanda düşen trend çizgisine denk geliyor. Daha yukarıda ise 250 dolar direnci görünüyor. Kripto para birçok defa buradan geri dönmüştü. Devamında ise 270 dolar direnci geliyor.

Altta ise ilk başlıca destek 225 dolar – 228 dolar bölgesinde. Son iki haftadaki düşüşler sırasında bu bölgenin altına sarkmalar olsa da desteğin altında kapanış görmüyoruz. Elrond’a bu bölgede güçlü alım desteği var.

Mevcut ayı işaretlerinin daha büyük bir düşüş getirmesi durumunda kripto para Eylül’ün son günlerinde test ettiği 200 dolar desteğine kadar gerileyebilir.

İlgili – Elrond EGLD coin nedir? Nasıl alınır?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: