1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Zirve yapan coinler CoinShares raporunda!

Zirve yapan coinler CoinShares raporunda!

Zirve yapan coinler CoinShares raporunda!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CoinShares tarafından yayınlanan bir rapora göre, geçtiğimiz hafta toplam 80 milyon dolarlık girişler oldu ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gören coinler var. Bu zirve yapan coinler hangileri?

Zirve yapan coinler

Kripto para yatırım ürünleri, yönetim altındaki varlıklarının (AUM), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesinden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 72,3 milyar dolara ulaştığı görüldü.

 

CoinShares tarafından yayınlanan bir rapora göre, geçtiğimiz hafta toplam 80 milyon dolarlık girişler oldu, kripto para birimi fiyat artışlarıyla birleştiğinde, yönetim altındaki varlıklarda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 71.6 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

 

Bitcoin, 70 milyon dolarlık giriş yaparak, piyasanın amiral gemisi olduğunu tekrarlarken, kripto para biriminin güçlü girişler gördüğü art arda beşinci hafta olması ilginç bir bilgidir, ancak genel kripto girişleri “ABD yatırımcılarının çok daha fazla katılımının olduğu 2021’in ilk çeyreğinde görülen girişlerden çok daha düşük kaldığını göz önünde bulundurmalıyız.

 

Etheruem, önceki hafta 14 milyon dolarlık çıkış gördükten sonra özellikle 1 milyon dolarlık ani ve büyük cüzdan çıkışları gördü. Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi altcoinler haftalık girişlere katkıda bulundu ve ADA 2,7 milyon dolar ve DOT 3,6 milyon dolar getirdi.

zirve yapan coinler

Bitcoin’in fiyatı, bugün 19 Ekim’de resmi olarak piyasaya sürülen ilk Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin lansmanından önce 62.000 doları aşarak geçen hafta tırmandı. Merakla beklenen ETF, yatırımcılara Bitcoin vadeli işlem piyasasını takip ederken kripto para birimine sahip olmalarını sağlayacak ve NYSE’de “BITO” kodu altında işlem görecek.

 

Diğer Bitcoin vadeli ETF uygulamaları, bu ay ticaretle daha da ilerlemeyi umuyor, bu nedenle yakın gelecekte ikinci bir vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF başlatılabilir. ABD’de onaylanan Bitcoin ETF, böyle bir ürünü listelemek için yaklaşık on yıllık bir kampanyanın doruk noktası diye düşünülüyor. Kripto savunucuları ve yatırımcıları , Gemini borsasının kurucusu Cameron ve Tyler Winklevoss’un 2013 yılında ilk Bitcoin ETF başvurusunu yapmalarından bu yana yeni bir ETF listelemek istiyorlar.

 

CoinShares’e göre, ABD’de bir Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin listelenmesi, “ABD’li yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli girişe neden olabilir.”

Kaynak