1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Elon, Tesla hisselerini satıp Bitcoin mi alacak?

Elon, Tesla hisselerini satıp Bitcoin mi alacak?

Elon, Tesla hisselerini satıp Bitcoin mi alacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yaptığı her hareket, attığı her tweet olay olan Elon Musk, Twitter’dan yaptığı anket ile yine piyasayı meşgul etmeyi başardı. Detaylar haberimizde.

Elon, Tesla hisselerini satıp Bitcoin mi alacak?

Elon Musk, kripto dünyasında bazı dönemlerde çok sevilen bazı dönemlerde de nefret edilen bir isim oldu. Musk, dünyanın en gözde elektrikli otomobili olan Tesla’yı Bitcoin ile satışa açarak oldukça radikal bir çıkış yapmıştı. Sonrasında piyasada Dogecoin’e verdiği destekle bir anda kripto dünyasında bir fenomen haline geldi.

Ancak Musk, uçlarda dolaşmayı seven yapısınını da kripto severlere gösterdi. Bir anda Dogecoin hakkında SNL’de yaptığı açıklamalar ve Tesla satışlarında Bitcoin kullanma kararından vazgeçmesi okları Elon’a dönderdi. Bu kararlar piyasada şok etkisi yarattı ve iki kripto para birimi de büyük değer kaybetti. Bitcoin, bu çöküşün etkisinden çıksa da Doge hala eski seviyelerini yakalamayı başaramadı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Musk, şimdi de Twitter’dan yaptığı anketle gündemde. Tesla’nın hisselerinin %10’unu satma fikrini takipçilerine soran ünlü milyarder kripto dünyasında bir hareketliliğe yol açtı.

Bir takipçisi Elon’un bu twetine yorum yaparak Elon’un hisse satışlarından gelecek parayı Bitcoin ve Dogecoin’e yatırması durumunda benzersiz bir fiyat artışını tetikleyeceğini belirtti.

Musk’a bir tavsiyede bir Bitcoin boğası olan Michael saylor’dan geldi. Saylor Elon Musk’a 25 milyar dolarlık Bitcoin alması ve Tesla’nın tüm hisselerini Bitcoin’e çevirmesini söyledi.

Keizer TV’nin sunucusu ve uzun süredir bir Bitcoin savunucusu olan Max Keiser’da tartışmaya katılanlardan biri oldu. Keiser, Elon’un finansmanın yeni Dr. Kevorkian”ı olabileceğini belirtti. Ayrıca Elon’un Dogecoin sevdasından vazgeçerek mantıklı bir karar verdiğini belirten ünlü sunucu, milyarder iş insanının hatasını anladığını savundu.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Keiser, Musk’ın tüm gelirleriyle BTC satın alma olasılığı zayıf görünse de Elon’un bunu yapması durumunda finans siteminin kaderini değiştireceğini düşünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.