1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Elon Musk’tan kripto karşıtı senatöre çok sert yanıt!

Elon Musk’tan kripto karşıtı senatöre çok sert yanıt!

Elon Musk’tan kripto karşıtı senatöre çok sert yanıt!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü iş insanı Elon Musk, kripto para karşıtı olduğu bilinen ABD’li senatöre sosyal paylaşım platformu Twitter’dan meydan okudu. Detaylar haberimizde.

Elon Musk’tan kripto karşıtı senatöre çok sert yanıt!

Dünyanın en zengin insanı olan ve son olarak Time dergisi tarafında yılın kişisi seçilen milyarder iş insanı Elon Musk, sosyal medyada girdiği polemiklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Kripto taraftarlarının bazı dönemlerde çok sevdiği bazı dönemlerde de nefret ettiği bir figür olan Musk, son olarak ABD’li Senatör Elizabeth Warren ile polemiğe girdi.

Elon Musk’ın Time dergisi tarafından yılın kişisi seçilmesinin ardından Massachusetts senatörü, “Hileli vergi kanunu değiştirelim, böylece “Yılın Kişisi” gerçekten vergi ödesin.” diyerek Musk’ı hedef aldı. Warren, servet vergisinin uygulamaya konulması konusunda ısrarcı tavırları ile biliniyor.

Bu tweetin ardından Elon Musk, Senatör Warren’e cevap vermekte gecikmedi. Musk, Warren’e “Gözlerini 2 saniyeliğine açsan, bu yıl tarihteki herhangi bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceğimi anlarsın” dedi.

Bloomberg, Tesla CEO’sunun bu yıl 10 milyar doların üzerinde vergi ödemek zorunda kalacağını ve bunun için Tesla hisselerinin bir kısmını sattığını haberleştirmişti.  Elon Musk’ın kendisinden korktuğunu ilan eden Warren’e kripto piyasasının yakından tanıdığı isimlerden tepkiler geldi. Bunlardan biri de  Ünlü ekonomist Peter Schiff. Schiff,  bu tartışmada Elon Musk’ın yanında yer aldı ve asıl dolandırıcının Warren olduğunu ileri sürdü.

ABD’li senatör servet vergisi konusundaki düşüncelerini haklı çıkarmak için Elon Musk üzerinden propaganda yapmakla kalmıyor. Ayrıca kripto paralara karşı tavırlarını da sürekli kamuoyu ile paylaşıyor. Son dönemlerde kendisine göre dolandırıcılık olduğunu düşündüğü ve tüketicilere herhangi bir koruma sağlamadığı söylediği DeFi’yi desteklediği için stablecoin’leri de eleştirdi.

İlgili: Stabil coin nedir?

Elon Musk ise bazı dönemlerde tartışma konusu olsa da günün sonunda kripto paralara karşı olumlu yaklaşımı ile biliniyor. Son olara Dogecoin’e açık bir destek daha veren ünlü iş insanı Tesla’nın bazı parçalarının Dogecoin ile satılabileceğini duyurmuştu.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.