StableCoin nedir, USDT Coin ne işe yarar?

stablecoin nedir
stable coin nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stablecoin nedir diye soracak olanlara kısaca söyleyelim: Dolar karşısında değeri sabit olan coindir. Güne uyandığınızda piyasaların kıpkırmızı olduğunu düşünün. Zarardan kaçınmanın yolu yok mu? Çözüm USD Coin 

StableCoin nedir – USD Coin ne işe yarar?

Ödeme şirketi Circle, ABD dolarına bire bir sabitlenmiş bir kripto para birimini tedavüle sokuyor “USD Coin”! Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, “Bu konuda bir dizi banka oldukça heyecanlı ve projemizi destekliyorlar” diyor. Circle ayrıca, ünlü kripto madencilik şirketi olarak bilinen Bitmain‘den 110 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Daha iyi rekabet için USD coin

Fintech şirketi Circle, ABD Doları’nın daha iyi, daha hızlı, dijital versiyonunu oluşturuyor.

Goldman Sachs destekli start-up, yeni bir kripto para biriminin reel olarak bire bir dolar destekli olduğunu açıkladı. Girişim, ünlü madencilik firması olan Bitmain’den tam 110 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırımla birlikte, Circle‘ın değeri şimdiden 3 milyar dolara yaklaştı.

Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, “Dolar için inanılmaz miktarda güç açığa çıkacak” dedi. “Temelde blockchain üzerinde işlem gören bir dolar.” diye sözlerine ekledi.

Circle, Goldman Sachs Group ve Baidu da dahil olmak üzere yatırımcılarla birlikte en iyi finanse edilen blok zincir start-up’larından biridir. Fintech şirketi, eşdüzey ödeme ağı, bitcoin’in teknolojisi olan blockchain tabanlıdır.

Circle’ın  USD Coin‘i, dijital para birimleri kullanım durumundaki önemli bir problemi çözmeyi amaçlamaktadır: Volatilite.

Stan Druckenmiller gibi eleştirmenler, kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak kullanılamayacağını çünkü değerlerinin çok sık ve çok hızlı değiştiğini söyledi.

Circle, müşterilerinin her bir USD Coin için 1 $ tutarak bu şekilde fiyatı sabitleyecektir. Tether ve Basis gibi diğer şirketler de ABD Doları’na bağlı bir değerle “sabit paralar” olarak ortaya çıktılar. Ancak Allaire, CoinMarketCap.com‘a göre 43 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Tether’e “uyumlu bir alternatif” ihtiyacı olduğunu söyledi.

StableCoin nedir StableCoin nedir, USDT Coin ne işe yarar?

Tether Rahatsızlığı

StableCoin nedir diye soranlara bazıları direkt olarak Tether cevabını verir ki bu doğru değildir. Tether sadece en bilinen ve en çok kullanılan stablecoindir. Bu arada Tether hakkında bire bir dolar tutmadığı ile ilgili haberler piyasada uzun zamandır mevcut. Kaynaklarını bağımsız gözlemcilere henüz açmadılar. Bu konuyu sizinle paylaşmıştık.

Allaire gazetecilerle dolu bir odaya “Geleneksel finans ve kripto uzayının yakınlaşmasına baktığımda, bunun için yalvarıyor” dedi. “Bu konuda bankalar oldukça heyecanlı ve USD Coin’i destekleyecek bir dizi banka var.”

ABD doları, USD Coini’e dönüştükten sonra Allaire, blockchain teknolojisi sayesinde saniyeler içinde taşınabileceğini söyledi. En sonunda euro ve pound için token ekleyeceğini, ancak mevcut rekabet nedeniyle çoğu Asya parasını hemen almayı düşünmediklerini sözlerine ekledi.

USD Coin, “açık kaynaklı” olacaktır”

USD Coin, “açık kaynaklı” olacaktır; bu, birden fazla geliştiricinin projede çalışabileceği ve gelişmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir. USD Coin projesi, CENTER adlı bir kuruluş tarafından geliştirilmektedir.

USD Coin, Ethereum blockchain’i üzerinde çalıştırılıyor, ancak Allaire, herhangi bir performans gösteren piyasaya geldiğinde diğer platformlar hakkında açık fikirli olduklarını söyledi.

“Ethereum en iyi bahistir ama bu mutlaka oyunun sonuna kadar değil” dedi.

Circle,  bitcoin ticaret pazarlarında liderlerden biridir ve Şubat ayında  kripto para birimi borsası Poloniex’i satın aldı. Rekabet her zaman güzeldir. Sektörün arkasında bire bir doviz karşılığı olan bir stabil bir coin’e ihtiyaç duyduğu açıktır. Bu konuda USD coin Tether’ı piyasanın dışına itebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
StableCoin nedir, USDT Coin ne işe yarar?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.