Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’tan devletlere Bitcoin hakkında altın tavsiyeler!

Elon Musk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO’su Elon Musk, hükümetlerin kripto paraları düzenlemek için attığı adımlara karşı çıkıyor. Buna ek olarak devletlerin Bitcoin konusunda tam olarak ne yapması gerektiğini de söyleyerek tavsiyede bulunuyor.


Elon Musk’tan devletlere Bitcoin hakkında altın tavsiyeler!

Tesla CEO’su Elon Musk, hükümetlerin kripto paraları düzenlememesi gerektiği görüşünde. Şöyle bir tavsiyede bulunuyor: “Ben derim ki hiçbir şey yapmayın.”

Musk ayrıca kriptoyu yok etmenin mümkün olmadığını düşünüyor. Ancak hükümetler buradaki “gelişmeyi yavaşlatabilir.”

İlgili – Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Elon Musk: Hükümetler kriptoyu rahat bırakmalı

Tesla CEO’su Elon Musk, California’daki “Code Conference”ta kripto paralar ve Çin konusunu tartıştı. Musk’a gazeteciler, hükümetlerin krito paraları düzenlemesi ve kontrol etmesinin “doğru olup olmadığını” sordu. Ayrıca “hükümetler kripto paraları kontrol edebilir mi” sorusu soruldu. Musk ise şöyle cevap verdi:

“Mümkün değil, bence kriptoyu yok etmek de imkansız. Ancak hükümetler kripto paraların gelişimini yavaşlatabilir.”

Musk’a özellikle ABD hükümetinin kripto paralar konusunda ne yapması gerektiği soruldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler de aynı konferansta Musk’tan önce konuşmuş ve kripto paraları finans dünyasının Vahşi Batısı adlandırmıştı. Ayrıca kripto paraların düzenleyicilerin görüş alanından çıkması durumunda “sonunun hayır olmayacağını” söylemişti.

SEC kripto paralar konusunda ne yapmalı sorusuna cevap veren Tesla CEO’su şöyle diyor:

“Ben derim ki hiçbir şey yapmayın.”

Ardından ise daha da vurgulayarak, “Ben hiçbir şey yapmazdım, ciddiyim.” dedi. Musk, hükümetlerin kripto paraların kendi yolunu bulması için serbest bırakılması gerektiğini söylemek istiyor böylece.

Musk, kripto paraların parasal sistemdeki uzun vadeli rolü hakkında da görüşlerini dile getirdi. Kripto paraların eski para sistemindeki hatayı ve gecikmeyi azaltmasını umut ediyor.

Tesla CEO’su daha önce birkaç defa kripto paralara desteğini dile getirmişti. Ağustos’ta ise hükümetlerin “aceleci” kripto düzenlemelerine karşı çıkmıştı. Musk daha önce şahsi olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğunu açıklamıştı. Şirketleri Tesla ve SpaceX ise sadece Bitcoin almıştı.

Musk, Tesla’nın 42,000 BTC’te sahip olduğu konusunda ipuçları vermişti. Ayrıca sık sık Dogecoin tweetleri ile de dikkat çeken bir isim. Ona göre DOGE, ödemeler için “en güçlü” kripto para.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.