1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin 64 bin doları tekrardan ne zaman görür?

Bitcoin 64 bin doları tekrardan ne zaman görür?

Bitcoin 64 bin doları tekrardan ne zaman görür?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nihayet 2021 yılının 4’üncü çeyreğine giriş yaptık. Bitcoin için Eylül ayı zor bir ay olmasına rağmen 3’üncü çeyreği pozitif kapattı. 4’üncü çeyrekte Bitcoin tekrardan 60 bin dolar ve üstünü görebilir mi?


Bitcoin 64 bin doları tekrardan ne zaman görür?

Bitcoin 2021’in 4’üncü çeyreğine 42-43 bin dolar bandında giriş yaptı. Yılın son çeyreğinde Bitcoin’in göstereceği performans merak ediliyor. Aşağıdaki tabloda 2014 yılından beri Bitcoin’in çeyrek dönemler halinde göstermiş olduğu performansı görüyoruz. Bir önceki 4’üncü çeyrekte Bitcoin %168’lik bir performans gösterebilmişti. Benzer performansı bu çeyrekte de görebileceğiz mi?

bitcoin 64 bin Bitcoin 64 bin doları tekrardan ne zaman görür?

Aşağıdaki grafikte ise Bitcoin fiyatlarındaki aylık mumları görüyoruz. Kasım 2020’den sonra mumların boyutları oldukça büyüdü. 2021 yılı Bitcoin için birçok açıdan rekorların yaşandığı yıl oldu: Aylık en büyük yeşil mum ve kırmızı mumu 14 Nisan 2021 rekorunun öncesi ve sonraki ayında gördük.

bitcoin 64 bin Bitcoin 64 bin doları tekrardan ne zaman görür?

2021’in 4’üncü çeyreği Bitcoin’in kaderini etkileyebilecek dışsal gelişmelere gebe. Bu gelişmeleri Bitcoin ETF’ler, regülasyonlar ve Korona Salgınının seyri şeklinde özetleyebiliriz.

Ekim ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF başvurularını değerlendirmeye başlayacak. Eğer SEC en az bir ETF başvurusunu onaylarsa kuvvetle muhtemel Bitcoin, 4’üncü çeyreği pozitif kapatabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahminleri

Regülasyonlar konusu ise oldukça dillendirilmeye başlandı. Regülasyonlar konusundaki ikilem ise sert bir regülasyon mu yoksa liberal bir regülasyon mu olacağı yönde. Alınacak liberal kararlar regülasyonlar konusundaki belirsizlikleri ortadan kaldıracak ve kripto para piyasalarındaki yük hafifleyecektir. Ripple ve Tether davalarını da bu çerçevede değerlendirebiliriz.

Korona Salgını ne yazık ki henüz atlatılabilmiş değil. Covid-19 çeşitli varyasyonlarla sağlığımızı ve ekonomiyi tehdit etmeye devam ediyor. Ekonominin otoriteleri, salgının olumsuz ekonomik etkilerini minimize etmek için piyasayı yoğun biçimde fonlamaya devam ediyor. Likiditenin bolluğu Bitcoin gibi arzı kıt ekonomik varlıklar lehine bir ortam geliştiriyor.

Yukarıdaki dışsal gelişmeler Bitcoin lehine cereyan ederse Bitcoin 4’üncü çeyrekte 64 bin doları tekrardan görebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.