BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Elon Musk’ın Dogecoin sürprizi fiyatı uçurdu
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Elon Musk’ın Dogecoin sürprizi fiyatı uçurdu

Elon Musk’ın Dogecoin sürprizi fiyatı uçurdu
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin ile ilgili tweetler paylaştı. Tam da artık Bitcoin kabul etmeyeceklerini söyleyerek BTC fiyatının düşmesine sebep olduktan sonra. Musk’ın DOGE sürprizi ise kripto paranın fiyatını uçurdu.


Elon Musk’ın Dogecoin sürprizi fiyatı uçurdu

Tesla CEO’su Elon Musk, “Dogecoin geliştiricileri ile sistemin işlem verimliliğini geliştirmek için birlikte çalıştıklarını” söyledi.

Bir gün önce ise Tesla Inc. artık araç satışlarında Bitcoin ile ödemelerini kabul etmeyeceklerini açıklamıştı. Bu gelişme üzerine Musk da başka bir kripto paranın onun yerini alabileceğinin işaretini vermişti. Bu kripto para da Dogecoin olabilir ve Musk Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Dogecoin geliştiricileri ile sistemin işlem verimliliğini geliştirmek için birlikte çalışıyoruz. Potansiyel olarak vaat edici.”

Bunun üzerinde DOGE USD paritesi anında yüzde 28.03 yükseldi. Bir gün önce ise Tesla’nın açıklamaları ile BTC USD paritesi büyük bir düşüş yaşamıştı. Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alması ve kripto parayı ödeme seçeneği olarak kabul etmesi kriptonun artan oranda kurumsal benimsmesinin işareti olarak görülmüştü.

Musk ise kripto paralar ile ilgili tweetinde şöyle diyor:

“Kripto para birçok açıdan iyi bir fikir ve biz geleceğinin olduğuna inanıyoruz. Ancak çevreye büyük bedel ödetilmesi karşılığında olmasını istemiyoruz.”

Musk aynı zamanda şu an Tesla’da bulunan Bitcoin’lerden hiçbirini satmayacaklarını da bildirdi. Ayrıca “madenciliğin daha sürdürülebilir enerjiye geçmesi ile” yeniden kullanacaklarını da belirtti. Bu arada ise Tesla, madenciliğinde daha az enerji kullanan başka bir kripto para bakacak.

Ortaya çıkışından bu yana Bitcoin potansiyel bir ödeme yöntemi seçeneği olarak görülüyor. Dogecoin ise daha çok bir şaka olarak çıkarılmıştı. Buna rağmen göz kamaştıran yükselişler kaydetmişti. Musk da zaman zaman şaka yollu tweetler paylaşıyordu. Saturday Night Live programına çıkana kadar da Musk’ın tweetleri DOGE fiyatına önemli ölçüde artışlar sağlamıştı.

İlgili – İşte Elon Musk’ın SNL’daki Dogecoin açıklamaları!

Elon Musk’ın Dogecoin sürprizi fiyatı uçurdu

Musk’ın son tweetleri üzerine Dogecoin fiyatı 43 centten 50 cente fırladı. Tesla’nın Bitcoin açıklamasından sonra ise BTC fiyatı 24 saat içinde 54,500 dolardan 50,000 dolara geriledi.

Musk ise yaptığı yorumlara açıklama getirerek şöyle diyor: “Kriptoya güçlü inancım var ama bu alan başta kömür olmak üzere fosil yakıt kullanımında büyük artışa yol açmamalı.”

Bu hafta başında Musk Twitter’de bir anket yaptı ve Tesla’nın ödeme yöntemi olarak Dogecoin kabul edip etmemesi gerektiğini sordu. 4 milyon oy kullanılan ankette yüzde 80 “evet” dedi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.