1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte Elon Musk’ın SNL’daki Dogecoin açıklamaları!

İşte Elon Musk’ın SNL’daki Dogecoin açıklamaları!

İşte Elon Musk’ın SNL’daki Dogecoin açıklamaları!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarderin Konuk olduğu SNL’de yaptığı açıklamalar Dogecoin tarafında beklenen etkiyi yaratmadı. Detaylar haberimizde.

İşte Elon Musk’ın SNL’daki Dogecoin açıklamaları

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre 183,9 milyar dolarlık net serveti ile dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Elon Musk, bu gece ikonik TV programı Saturday Night Live’ın konuğuydu. Musk programa katılacağını duyurduğunda DOGE topluluğu Musk’ın kripto para birimi ile ilgili açıklamalar yapacağını ve bu açıklamaların Dogecoin’i uçuracağını düşündü.

Bkz: Dogecoin, Dogecoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Dogecoin SNL’nin ilan edilmesinin ardından 0,73 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ancak DOGE topluluğu için işlerin yolunda gitmediği bir gece oldu.

Dogecoin Elon Musk’ın programda olduğu sıralarda yaklaşık %25 değer kaybetti. Elon Musk’ın kripto parayı milyonlarca insana tanıtacağını ve böylece DOGE’ye ilginin artacağını bekleyen kripto topluluğu program başlayınca hayal kırıklığına uğradı.

Musk programa katılacağını attığı tweetle duyurduğunda heyecan yükselmişti. Konu kripto piyasasının en çok konuşulan konuları arasındaydı ve beklenti büyüktü. Programın ilk bölümünde annesinin umarım anneler günü hediyen Dogecoin değildir demesine “evet öyle” cevabını verdi.

Programın ikinci bölümü olan Weekend Update bölümünde Dogecoin konusu daha fazla işlendi. Bu bölümde program sunucusu Musk’a birkaç kez Dogecoin nedir? Sorusunu yöneltti. Ancak Musk’ın verdiği cevaplar beklentiyi karşılamadı.

Musk, Dogecoin için dünyayı ele geçirecek finansal olarak durdurulamaz bir araç tabirini kullandı. Dogecoin’in dolar kadar gerçek ve geleceğin para birimi olduğunu ifade etti. Bu açıklamalar Dogecoin’in değerini artırmaya yetmedi. Beklentilerin karşılanmadığı açıklamaların ardından Dogecoin program sırasında yaklaşık %25 değer kaybetti. 0,50 doların altına düşen Dogecoin anlık olarak 0,53 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.