1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin’deki tehlikeye SNL arifesinde dikkat çekmiştik!

Dogecoin’deki tehlikeye SNL arifesinde dikkat çekmiştik!

Dogecoin’deki tehlikeye SNL arifesinde dikkat çekmiştik!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin için büyük gün geçti! Elon Musk’ın show’undan sonra Doge fiyatlarında %30 civarında düzeltme yaşanıyor. 


Dogecoin’deki bu tehlikeye dikkat çekmiştik!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, 28 Nisan’da “DogeFather” ifadesini kullanarak 8 Mayıs’ı bekleyin şeklinde bir twitter paylaşımında bulundu. Bu tarihten sonra Dogecoin fiyatlarında olağan üstü değer artışları yaşandı.

Elon Musk bugün ABD’de ilgi ile takip edilen SNL programına katıldı ve Doge yatırımcıları Elon Musk’ın show’unu merak ediyordu. Dogecoin SNL programının yayınlanacağı tarih olan 8 Mayıs’ta (dün) 0.73 doları geçerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Doge yazının kaleme alındığı saatte 47 cen’e kadar geriledi ama Doge hala en değerli 4’üncü büyük kripto para.

Aşağıdaki grafikte Doge fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

dogecoin tehlike Dogecoin’deki tehlikeye SNL arifesinde dikkat çekmiştik!

Lütfen Bkz: Ethereum için mükemmel bir adım!

Sadece 13 ay önce Bitcoin’in piyasa değeri, Doge’nin bugünkü piyasa değerine eşit seviyedeydi.

Eğer bugün Elon Musk’ın SNL show’u Dogecoin yatırımcılarını yeteri kadar tatmin etmez ise Doge fiyatlarında güçlü bir düzeltme yaşanabilirdi. Nitekim öyle oldu. Ancak bizim asıl dikkat çekmek istediğimiz tehlike başka bir konu ile ilgili.

Elon Musk geçtiğimiz Şubat ayında Dogecoin’i bekleyen tehlikenin Dogecoin’lerin bir grup azınlığın elinde toplanması şeklinde uyarılarda bulundu. Korkarız ki bu uyarı gerçeğe dönüştü!

Lütfen Bkz: Bank of England Başkanı ve Elon Musk aynı uyarıda bulunuyor

Businessinsider’in iddialarına göre sadece 1 Dogecoin adresi toplam Doge’lerin %28’ini toplamış durumda. Businessinsider bu Doge adresini de paylaşıyor.

DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L 

Bu adresin sahibi olan balina, Doge fiyatları 0.0018 dolarken Doge toplamaya başladı. Bu balina şu an korkunç derecede kâr etmiş durumda.

Hazır Dogecoin fiyatları bu kadar yükselmişken gizemli bu balinanın dump yapması fiyatlarda ciddi bir düzeltmeye neden olabilir.

Eğer Bitcoin’de ve piyasalarda bir düzeltme yaşanırsa Doge daha olumsuz etkilenebilir.

Kaynak